Kettős győzelmet ünnepelhetett a Mercedes a 2019-es Forma-1-es Spanyol Nagydíjon. A futamot a második helyről rajtoló Lewis Hamilton nyerte, aki a rajtnál megelőzte a csapattárs Valtteri Bottast. A dobogó legalsó fokára Max Verstappen állhatott fel a Red Bull-lal.

A rajtot Sebastian Vettel kapta el a legjobban, sokáig úgy tűnt, hogy akár Bottast is átugorhatja, de végül lecsúszott az ívről és csak a negyedik helyen mehetett tovább. A német mellett ugyanis Verstappen is elment, aki innentől ki sem engedte a harmadik pozíciót a kezéből. Valószínűleg ezért választották meg a nézők a nap versenyzőjének a Red Bull hollandját.

Charles Leclerc volt a legmerészebb az élmezőnyből, a Ferrari monacóija ugyanis csak egy kiállással tervezett, míg a többiek kettővel. Azonban ő is kereket cserélt másodjára is, amikor Lance Stroll és Lando Norris a pálya első kanyarkombinációban összeért, és mindketten kiestek. A baleset miatt a versenyirányítás pályára küldte a biztonsági autót, ami miatt az utolsó 14 körre egy izgalmas sprintversenyben reménykedhettünk. A nagy csaták az élen elmaradtak, csak az utolsó pontszerző helyeken volt némi viaskodás, melynek Romain Grosjean volt a főszereplője.

A Ferrarik verseny közben többször is helyet cseréltek, a leintésnél Vettel volt a negyedik, Leclerc az ötödik. Pierre Gasly a hatodik helyre hozta be a másik Red Bullt.

BARCELONA, SPAIN – MAY 12: Sebastian Vettel of Germany driving the (5) Scuderia Ferrari SF90 leads Charles Leclerc of Monaco driving the (16) Scuderia Ferrari SF90 on track during the F1 Grand Prix of Spain at Circuit de Barcelona-Catalunya on May 12, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

A középmezőny legjobbja Kevin Magnussen lett a Haas-Ferrarival. A hazai hős, Carlos Sainz a nyolcadik lett a McLarennel, őt nem sokkal lemaradva Danyiil Kvjat követte a Toro Rossóval. A tizedik helyen Romain Grosjean ért célba a másik Haas volánja mögött, ezzel idei első pontját szerezte meg.

Strollon és Norrison kívül más kiesőt nem hozott a 66 körös nagydíj.

A bajnokságot ismét Hamilton vezeti 112 ponttal, mögötte Bottas lemaradása csak hét pont. Verstappen mindössze 66 ponttal a harmadik, akit Vettel követ 64 egységgel, míg Leclerc 57 ponttal az ötödik helyen áll tizenhat futammal a szezon vége előtt. A konstruktőri bajnokságban a Mercedes 217 pontjához képest a Ferrari neve mellett mindössze 121 egység áll.

A verseny részletes összefoglalója itt olvasható.

Forrás: Fotó: Europress, Getty Images