Napos, meleg (25 Celsius-fokos levegő- és 52 fokos aszfalthőmérséklet) időben kezdődött a Forma-1-es Brit Nagydíj időmérő edzése Silverstone-ban.

A Q1 kezdetén a haasos Kevin Magnussen lépett pályára, majd követték a többiek is, de a körözés nem tartott sokáig, ugyanis három és fél perccel az indítás után williamses Lance Stroll a 6-os kanyarban a kavicságyba csúszott. Az autó eltávolításának idejére piros zászlóval felfüggesztették az edzést.

A kanadai ugyanott szaladt ki, mint az utolsó szabadedzésen a Toro Rossó-s Brendon Hartley, aki az autó sérülése miatt nem is indult a kvalifikáción, csak csapattársát, Pierre Gaslyt küldte ki a pályára.

Az újraindítás után a sauberes Charles Leclerc okozott meglepetést azzal, hogy közvetlenül az akkor vezető Kimi Räikkönen mögé ugrott fel a 2. helyre. A Williams szenvedése is folytatódott, Szergej Szirotkin az utolsó előtti kanyarban csúszott a kavicságyba, de ő legalább ki tudott kecmeregni onnan és visszament a bokszba.

A későbbi gyors körök után Sebastian Vettel ugrott az élre, míg a mercisek mögé soroltak be. A veszélyzónában a renault-sok, Gasly, a mclarenes Stoffel Vandoorne és Szirotkin volt.

Búcsúzott végül Sainz, Vandoorne, Szirotkin, valamint a mért kört nem futó Stroll és a pályára sem lépő Hartley.

A Q2-nek a mercisek futottak neki elsőként, de Hamilton hibázott az első gyors körén. Bottas ugrott az élre, de nem sokáig maradt ott, Vettel átvette a vezetést 41 ezreddel, Hamilton aztán még nála is jobbat futott.

A szakasz végén Vettel már nem is ment ki, de a továbbjutásért az utolsó pillanatig küzdők közül is kizárólag Gasly tudott javítani, de előrébb lépnie nem sikerült. Kiesett a renault-s Nico Hülkenberg, a Force Indiá-s Sergio Perez, Alonso a McLarennel, a már említett Gasly, valamint a sauberes Marcus Ericcson.

A Q3 kezdetén Hamilton mindent beleadva próbált minden addiginál jobb kört futni, az élre is állt az első 1:25-ös körrel, de Vettel nem hagyta, 57 ezredmásodperccel még gyorsabb volt, átvette az ideiglenes pole-t. A Red Bull-osok teljesen esélytelenül az 5-6. helyre soroltak be.

A fináléban Hamiltoné volt az első mért kör, mögötte Bottas érkezett, utánuk jött Vettel és Räikkönen. Az angol címvédő 1:25,892-vel az élre állt, Bottas hibázott, nem javított, a Ferrari németje sem bírt Hamilton körével, a 2. lett, Räikkönen pedig mercedeses honfitársát legyőzve lett a 3. Az első három egyetlen tizeden belül zárt, végtelenül szoros csatában győzött a hazai sztár.

Hamilton sorozatban negyedszer, pályafutása során hatodik alkalommal szerezte meg a rajtelsőséget Silverstone-ban, vasárnap pedig sorozatban ötödik, összesen hatodik futamgyőzelméért indulhat majd.

A címvédő, a ferrarisok és Bottas mögött Verstappen, Ricciardo, a haasos Kevin Magnussen és Romain Grosjean, valamint a sauberes Leclerc és a Force Indiá-s Esteban Ocon végzett.

A Forma-1-es Brit Nagydíj vasárnap 15.10-kor kezdődik.

F1: Vérre menő csata a silverstone-i időmérőn 1