Már alakul a dugó

Az augusztus 20-i rendezvények előkészületei miatt már csütörtök délután lezárták a pesti alsó rakpartot, így az ezzel párhuzamos utakon és a belvárosban már előre készítsük fel lelkünket és testünket a dugókra és a lassú haladásra. A lezárás egészen hétfő reggelig tart, akkor, némileg képmutató módon, feloldják a korlátozást.

A hétvége rosszabb lesz

Már szombat reggel 10 órától lezárják a Lánchidat, vasárnap 15 órától pedig érinthetetlenné válik ez Erzsébet híd és a Szabadság híd is. 20-án reggel és délelőtt, majd este is útlezárások várhatóak a Parlament környékén, sőt reggel 6-tól már nem járható a budai alsó rakpart sem, a Fő utcát pedig kétirányúsítják.

A hidak lezárásával egy időben lezárják Pesten a Kossuth tér és a Petőfi híd között az Alkotmány utca- Kiskörút – Közraktár utca, valamint a Duna által határolt területet, a budai oldalon pedig a Lánchídtól a Petőfi hídig a Gellérthegy és a Duna közötti területet. Jó hír, hogy vasárnaptól a 2-es metró újra teljes vonalon közlekedik, bár valószínűleg a megállókon beállhatunk segíteni vakolni vagy követ csiszolni.

Az év legnagyobb lezárása egy éven keresztül

A hétfő reggeli feloldás tehát csak csalárd húzás, ugyanis újabb komoly útlezárásra készülhetünk a 4-es metró építése miatt. A Bocskai úti és a Móricz Zsigmond körtéri állomások építése miatt augusztus 21-től a Móricz Zsigmond körtér egy részét, valamint a Kanizsai utca és a Bocskai út között a Fehérvári utat teljes egészében lezárják. Az autósok a lezárt területeket az Etele út és a Hengermalom út felé kerülhetik el.
Sok szerencsét és egy év türelmet kívánunk!