


Már az utolsó simításokat végzik a felújítás alatt álló Szabadság hídon. Festik a tartópilléreket, és tisztítják a hidat. A díszítőelemeket, a turulmadarakat pedig teljesen felújítják. Az elmúlt évtizedekben megrozsdásodott elemeket egy műhelybe szállították, itt újítják fel őket, négy hét alatt készülnek el.
Az 5 milliárd forintos hídfelújítás során megerősítették az acélszerkezetet, a vasbeton pályákat, kijavították a pilléreket és hídfőket, átépítik az útpályát, a gyalogjárdát.
Hátra van még az aszfaltozás, a díszvilágítás és a villamos-felsővezeték kiépítése. A felújítás tavaly május óta tart. Eredetileg idén októberben kellett volna átadni a hidat, de a Fővám téri metróállomás építése miatt ez meghiúsult. A gyalogosok és a villamosok a tervek szerint december 20-tól, az autósok pedig jövő májustól használhatják majd a Szabadság hidat.
Forrás: RTL Klub
