


A Detroiti Autószalonon bemutatott Mazda MX-Micro Sport előtt is hasonló karrier áll. A cég nyilatkozata szerint még idén értékesíteni fogják az autót, de egyelőre nem tudni, milyen néven. Nagy valószínűséggel a Premacy utóda lehet ez a Mazda, ami az új taktika szerint Mazda4 néven fut majd. Mivel azonban az autó jóval kisebb a most futó Premacy-nál, lehetséges, hogy a sportos egyterű eggyel kisebb szegmenst céloz meg.
A négy méternél valamivel kisebb Mazda sportosságához nem férhet kétség. Egyrészt a 17 colos kerekekkel megtámogatott futómű, másrészt a 147 lóerős kétliteres benzinmotor is alátámasztja a látvány alapján várt viselkedést.
Az autó belső tágassága érdekében viszonylag egyenes oszlopokkal igyekeztek megrajzolni az autó formáját. Ettől viszont enyhe retro beütése lett az MX-Micro Sportnak, amit erősítenek a hatalmas fényszórók, és a durva gömbölyítést nélkülöző karosszéria. A szériamodell valószínűleg csak apróságokban tér majd el a mostani autótól, ami a 17-es kerekekre és a sportos kellékekre terjed ki.