Eldőlt végre?
2 fotó

Eldőlt végre?

Eldőlt végre?

Már a Török Nagydíj előtt is több forrás bizonygatta, hogy az év végén távozó Bridgestone gumiszállítói szerepét az olasz Pirelli veheti át, de Isztambulban sem történt előrelépés, sőt a Michelin neve is újra az esélyesek közé került.

A csapatok és Bernie Ecclestone is szeretné már a lehető leggyorsabban lezárni az ügyet, és most úgy tűnik, végre tényleg pont kerülhet a történet végére, ugyanis az olasz sajtóban már biztosra veszik, hogy a milánói cég lett a befutó, a Gazetta dello Sport szerint az utolsó simításokat végzik a szerződésen.

A Pirelli 1991 után tér vissza a Forma-1-be, mostani szerződése három idényre, 2011-től 2013-ig szól. Az olasz gyártó az F1-es üzlettel a motorsport legrangosabb szállítója lehet, hiszen a száguldó cirkusz kétkerekű megfelelője, a MotoGP is az ő kliensük.