Zöldmezős beruházással gumiabroncsgyárat épít hazánkban a Bridgestone. A Bridgestone Corporation európai leányvállalata Tatabánya mellett kezdi meg az új üzem építését, 2006-ban. A gyárban 2008-tól nagyteljesítményű gumiabroncsok készülnek majd. A termelés felfutását követően napi 8000 gumiabroncs készülhet.

Az alacsony oldalfalú, nagy átmérőjű sportabroncsok mellett kishaszonjárművekre való gumiabroncsokat is gyártanak majd Tatabánya közelében, a sajtóközleményben közelebbről meg nem nevezett helyszínen. A gyártás teljes egészében automatizált, ideértve a gumiabroncs különböző részeinek előállítását és a végtermék minőségellenőrzését.

Kelet-Közép-Európán belül a Bridgestone Corporation Lengyelországban rendelkezik gyárral. A magyarországi üzemmel 2008-ra világszerte 24 ország 51 gyárában termel a Bridgestone.