



A robogó 195 kilogrammos súlya szinte fele-fele arányban oszlik meg az első és a hátsó kerék között. Három irányban állítható a szélvédő, hogy eltérő testfelépítésűek is személyre szabhassák a robogót.
Az ülés alatt elegendő hely áll rendelkezésre egy bukósisak számára, ráadásul az a kulcsról gombnyomásra is nyitható. Hidegebb napokon két szellőzőrostélyon keresztül meleg levegőt is engedhetünk lábunkra. 780 milliméteres az ülésmagasság, az üzemanyagnak pedig 15 liter áll rendelkezésre.
A hajtásról egy egyhengeres, vízhűtéses, 460 köbcentis, 4 ütemű motor gondoskodik, kereken 40 lóerővel. A robogókhoz hasonlóan a váltástól itt is megkímélhetjük magunkat. Robogó kategóriában nem szokványos viszont a 162 km/órás végsebesség, valamint a 7,4 másodperces idő a 100-as sprint leküzdéséhez.
A megállásról két dugattyús féknyergek gondoskodnak, elől 260, hátul pedig egy 240 milliméteres féktárcsa társaságában.
A Gilera Nexus 500 árában is inkább a nagymotorokra hasonlít, mivel 1,7 millió forint körüli összeget kell fizetnünk érte.
