Egyes elektromos modellek ára milliós nagyságrenddel lett alacsonyabb, miközben a kereslet jelentősen nőtt – különösen a Tesla Model 3 esetében, amely mára hazánk legkeresettebb villanyautójává vált – írj a Használtautó.hu.

A portál 2024 és 2025 első felének adatait vetette össze, a 10 legnépszerűbb modellre koncentrálva. A Tesla Model 3 iránt például 22 600 érdeklődés érkezett az év első hat hónapjában, és mintegy 2800 eladó példányból lehetett válogatni. Az autók átlagosan 4,6 évesek voltak, és több mint 110 ezer kilométert futottak.

Az árak 2,7 millió forinttal, azaz közel 17%-kal csökkentek egy év alatt.

Tesla Model 3 galéria

9 fotó

A korábban listavezető BMW i-sorozat némileg visszaszorult, de továbbra is népszerű választás: 11 850 érdeklődő, 1650 hirdetés, és 67 ezer kilométeres átlagos futásteljesítmény jellemezte. Az árak ezzel szemben enyhén emelkedtek – átlagosan 9,6 millió forintra, ami 2,9%-os növekedésnek felel meg, köszönhetően az újabb i4, i5 és i7 modelleknek.

Új belépőként felkerült a listára a Volkswagen ID.3 is, amely a nyolcadik helyet foglalta el 4920 érdeklődővel és 510 aktív hirdetéssel. Átlagosan 8,6 millió forintért kínálták, ami 30%-kal alacsonyabb, mint az új példányok listaára.

VW ID.3 galéria

55 fotó

 

A harmadik legnépszerűbb modell a Nissan Leaf lett, amelynél az árak 15,2%-kal estek vissza, átlagosan 4,99 millió forintra. Az autók többsége 6,4 éves volt, 82 ezer kilométeres futásteljesítménnyel.

A Hyundai Kona és a Tesla Model Y is kiemelkedett a mezőnyből. A Kona ára közel 10%-kal lett alacsonyabb (8,15 millió Ft), míg a Model Y-t átlagosan 14,6 millió forintért kínálták, ami 12,9%-os csökkenést jelent. A Model Y iránti érdeklődés robbanásszerűen, több mint 40%-kal nőtt.

A Használtautó.hu szakértője, Koralewsky Márk szerint a fő mozgatórugó a Tesla volt, amely az új autók árának folyamatos csökkentésével nyomást gyakorolt az egész piacra. A versenytársaknak lépést kellett tartaniuk, hogy ne veszítsenek versenyképességükből.

Egy másik jelentős tényező a kínai gyártók térnyerése és az elektromos modellek választékának gyors bővülése. Ennek következtében egyre nagyobb az árverseny, és már 5 millió forint alatt is találni használható villanyautót a magyar piacon.

A 5 legnépszerűbb használt elektromos autó Magyarországon (2025 első félév):

Modell Átlagár (millió ft) Árváltozás
Tesla Model 3 13,4 -16,7 %
BMW i-sorozat 9,6 +2,9 %
Nissan Leaf 4,99 -15,2 %
Hyundai Kona 8,15 -9,9 %
Tesla Model Y 14,6 -12,9 %