



[bekkep]A C3 saját szegmensében a legnépszerűbb ötajtós modell, hiszen 2004-ben Nyugat-Európában összesen 267 000 darabot helyeztek forgalomba. Éppen ezért a megújuló modell formailag alig különbözik a jelenlegitől.
Megmaradt az autó gömbölyded formája, de az új lökhárítóval sportosabb benyomást kelt. Átalakították a sárvédőket is, melyeken az ívek sem olyan gömbölyűek, hanem lesimították őket, de a küszöbök is kissé módosultak.
Átalakították a C3-as hűtőmaszkját is, amely a magasabb felszereltségű modelleken fekete fényezést kap. Korábban négy díszléc volt a hűtőmaszkon, most három lesz és a Citroën jel is összeolvad a vízszintes vonalakkal, a C4-en megismert módon. Emellett a lökhárítóba egy újabb hűtőnyílást vágnak.
[bekkep]Hátul az egyetlen újdonságot az átalakított lámpák jelentik, amelyek a korábbiakkal ellentétben nem teljesen egyszínűek, az irányjelző és a tolatólámpa fehér bura alá kerül.
Az utastérben a műszerfalon láthatók az átalakítás nyomai. Megújul a középső kijelző és a műszeregység is. A C4-eséhez hasonló, nagyobb folyadékkristályos kijelzőről lehet a sebességet leolvasni. Az üzemanyagszint is ugyanitt olvasható le a korábbi hat kis lámpa helyett.
Nem változik az autó motorkínálata, marad az 1,4-es HDi 68 és 90 lóerővel. A benzines palettát pedig négy autó adja 1.6i 16V (109 LE), 1.4i 16V (88 LE), 1.4i (75 LE) és 1.1i (61 LE).
