Vitathatatlan, hogy Flavio Briatore nevéhez komoly Forma-1-es sikerek kapcsolódnak, ugyanakkor ő a sorozat egyik legnagyobb negatív hőse is a szingapúri bundabotrány miatt.
Briatore egy interjúban most azt állította, kétszer is felmerült a Ferrarihoz szerződése. „Először 1994-1995 között volt ez téma” – fogalmazott Briatore.
„Komoly tárgyalásom volt Umberto Agnellivel, de akkoriban túlságosan lefoglalt a Benetton, amelyben harmincszázalékos részesedésem is volt.”
„Később Luca di Montezemolóval is tárgyaltam, amikor ő volt a Ferrari elnöke, de nem tudtunk megegyezni.”
Briatore azt mondja, nem tervezi a Forma-1-es visszatérést. „Az F1 olyan, mint a bárányhimlő, ezt a vírust csak egyszer lehet elkapni.”
„Sok évet töltöttem el ott, megnyertem, amit mások soha, remekül szórakoztam.”
Briatore álomcsapatát egyébként Charles Leclerc és Max Verstappen alkotná, az álomautója pedig a Ferrari-motoros Mercedes lenne.


