Óriásplakáton hirdette az új A4-est az Audi az USA egyik legforgalmasabb, a Beverly Hillst és Santa Monicát összekötő főútvonalon. Eddig ebben semmi érdekes nincs. Csakhogy a plakátszöveg kihívóra sikerült: BMW, te jössz – áll a felirat.
A helyi BMW-kereskedő nem is késlekedett sokat a válasszal és az út túloldalán egy ötletes marketingfogással felelt. Tekintve, hogy a fekete A4-es fehér háttér előtt pózol, egy evvel kontrasztot állító plakátra egy M3-ast helyezett el. A felirat pedig: Sakk-matt.
Ez pedig igaz, mert az M3-as által kínált 420 lóerős teljesítményre egyelőre nincs válasza az Audinak. A leggyorsabb A4, az S4, amely 333 lóerős. Hamarosan azonban várható az RS4, s nem lennénk meglepve, ha egy új partit nyitnának a négykarikás márka kereskedői.
Ez nem az első eset, hogy az Audi és a BMW összecsapnak, korábban is osztották már egymást.




