Az egyre gyarapodó és megújuló modellpalettájú Kia hazánkban is erősíti jelenlétét. Az új tulajdonoshoz került importőr a megújult Kia Riót és Carenst egyszerre kezdi bevezeti hazánkban. A Carens a Kia kevésbé ismert típusai közé tartozik, pedig a manapság igen divatos kompakt buszlimuzinok jeles képviselője lehetne hazánkban is. Mivel kezdetben csak kétliteres dízelmotorral választható az autó, induló ára négy millió forint feletti. Az 1,6-os benzines változat a jövő év első felében érkezik.

A megújult Carens formájával sikeresen veszi fel a kesztyűt a legjobb európai és japán konkurensekkel, utasterének kialakítása pedig szintén előnyére változott.

Az LX felszereltségű Carens ára 4 399 900. Már ez a változat is gazdagon extrázott, felszereltsége tartalmazza a két első légzsákot, a központi zárat, a négy elektromos ablakemelőt és a blokkolásgátlót. A 4 799 900 forintba kerülő EX kivitelben már a légkondicionáló és az oldalsó légzsák is széria.

A Kia Magyarországon az év első kilenc hónapjában 819 személyautót és kis haszonjárművet értékesített. Jövőre 2300 autó eladását tervezik, úgy, hogy a főszerep fokozatosan tolódna a személyautók felé. Szeptemberig mindösszesen 129 személyautót adott el a Kia hazánkban.