Toyota Yarisszal az élen a VI. Magyar Borok Útja Rallye első napja után 1

Toyota Yarisszal az élen a VI. Magyar Borok Útja Rallye első napja után

Augusztus 24-én, péntek reggel 8 órakkor rajtolt el az Országház elöl a VI. Magyar Borok Útja Rallye csaknem 80 versenyző kettőse, és az őket kisérők. Az első napon főként kiváló csongrádi borokat ismerhettek meg a háromnapos rendezvény indulói. A rajt utáni első megálló még Budafokon, a György-villa kertjében volt, ahol azonban csak az autók áthaladását bélyegezték be. A következő állomáson, a Szekszárdi Borgazdaságnál már tesztlapot kellett kitöltenie a pilótáknak és navigátoraiknak, miközben a kertben lévő kútból zamatos fehér és vörös bor csordogált. Persze a pilóták nem, csak az őket kisérő utasok kóstolhatták meg az édes nedűt, mivel a ralin a versenyzőknek maradéktalanul be kellett tartaniuk a KRESZ-t.

A dél körüli kiskőrösi pihenő és tesztlap kitöltés után a pilóták a csengődi ügyességi pályán mutatták meg vezetési tudásukat. Bár Demeter Ervin és fia látványos autózást prodkukált egy Toyota Celica TS-sel, mégis a Gajdos Tamás által kormányzott Peugeot 307-es futotta a legjobb időt.
Az első nap végállomása Szeged volt, ahol kihirdették a pénteki nap eredményét is. Az első helyezett Fehér György-Hajtun György kettős már tavaly is megmutatta mire képes. Az V. Magyar Borok Útja Rallye-t 2000-ben egy Fiat Puntóval nyerték meg. Idén egy 1.0 literes Toyota Yarisszal indultak a híres borvidékeken átvezető ralin.