21 fordulójával a 2018-as Forma-1-es szezon bőven nyújtott néznivalót, de természetesen nem minden futamon rágtuk le a körmeinket. Szerencsére akadtak azért izgalmas, évek múlva klasszikusként felidézhető futamok is, összegyűjtöttük a szerintünk öt legjobbat.

Kínai Nagydíj

Taktikai csata az élen Vettel és Bottas között, Toro Rossó-s házi baleset, mesteri gumistratégia a Red Bullnál, szárnyaló Ricciardo és kevésbé remeklő Verstappen…

Azerbajdzsáni Nagydíj

2017 után újabb káoszfutam Bakuban: ütős első kör, Red Bull-deathmatch, baleset a biztonsági autó mögött, csata az újraindításnál, Bottastól defekt veszi el a győzelmet, a Force India a dobogón.

Brazil Nagydíj

A Ferrari rosszul, a Red Bull ellenben remekül érzett rá a gumik viselkedésére, Verstappen tanítani valóan tört az élre, de nem nyerhetett, miután egy buta incidensben a Force Indiá-s Esteban Ocon kipördítette, Hamilton motorja haldoklott, az angol mégis nyert. A futam után még lökdösődés is volt.

Amerikai Nagydíj

Őrületes első kör: Räikkönen határozottan szerezte meg a pole-ból rajtoló Hamiltontól a vezetést, hátrébb Alonso ütközött a Williamsekkel, a haasos Romain Grosjean a sauberes Leclerc-rel akadt össze, míg Vettel Ricciardóval birkózott, hogy végül akkori “szokása” szerint kipördüljön. A Ferrari veterán finnje tökéletesen vezetve vitte el a kockás zászlóig a vörös autót, bő öt év után újra futamot nyert, mögötte pedig Hamilton és Verstappen csatája nyújtott szórakozást az utolsó pillanatokig.

Osztrák Nagydíj

Nagy csata az első körben, Bottas kiesése, gumidrámák, a kihívó Vettel a pályán előzi Hamiltont, Ricciardo-kiesés, Hamilton-kiesés, a leintésig tartó üldözés, Verstappen-győzelem a Red Bull hazai pályáján – ennél többet nem is kívánhattunk volna.

Bónusz: Megamix az idény legemlékezetesebb pillanataiból