Egészen az ’50-es évek végéig kell visszaugrani az időben, amikor a BMW nagy reményeket fűzött a sportkabriójához, az 1955-ben bemutatott 507-eshez. Az előzetes várakozások ellenére nem aratott osztatlan sikert a modell, amiből a magas gyártási költségek miatt végül csak 252 darab készült el, viszont annak idején még Elvis Presley garázsában is parkolt egy.

Talán mondani sem kell, hogy az elmúlt csaknem 70 évben igazi ritkasággá vált a BMW 507, amiből nemrégiben került elő egy 1959-es évjáratú példány. A 70185-ös alvázszámú darab sok mindent megélt, többek között egy színváltást is, ugyanis a bajorok gyártósorát fehér köntösben hagyta el, azonban 2012-ben korallvörösre festették át, így már a kerekekkel is összhangban van a karosszéria. Hozzá igazodva a levehető keménytető elefántcsont fényezést kapott.

A képre kattintva galéria nyílik:

14 fotó

A beltéren sem fogott az idő vasfoga, a korallvörös és a mai szemmel nézve már-már hihetetlenül letisztult, mindenfajta bonyolult elektromos berendezéstől mentes műszerfal az ülésekkel egyetemben újszerű állapotnak örvend.

A gépháztető alatt 3,2 literes, V8-as szívó benzinmotor található, amit négygangos manuális váltóval szereltek. A mai világban már teljesen átlagosnak számít a 150 lóerős teljesítmény, ahogyan attól a 11,1 másodperctől sem vágjuk hanyatt magunkat, amennyi idő alatt 0-ról 100-ra gyorsul, és a 196 km/órás végsebesség sem kiemelkedő – akkoriban viszont nagy szám volt.

Olyan ritka ez a BMW, hogy több mint 600 milliót is megért 6

Fotó: Bring A Trailer

Olyan ritka ez a BMW, hogy több mint 600 milliót is megért 7

Fotó: Bring A Trailer

Ennek megfelelően valódi kincs, ha valakinek a birtokában van egy ilyen. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a tény, hogy az említett darab a Bring A Trailer minap lezárult árverésén 1,78 millió dollárért, azaz több mint 621 millió forintért cserélt gazdát.

Bár az 507 mindössze három évig húzta, és így már az 1960-as éveket sem élte meg, később a 3200 CS-vel és a Z8-cal újabb próbát tettek a bajorok a kabrióvonalon.

A BMW 507 tiszavirág életű pályafutásáról egy korábbi írásában emlékezett meg a Vezess: