Egy autótulajdonosnak sem kívánjuk azt a látványt, amit egy brazil hölgy, a 43 éves Camila Barros átélt. A helyi sajtóban nagy visszhangot kapott esete, mivel tényleg fordulatos, valódi emberi dráma. Elmondása szerint egy ügyfelétől akart indulni a reggeli órákban, amikor megdöbbenve látta, hogy autóját teleöntötték friss betonnal. Egy építkezés mellett állt meg, és nyilván mulasztás történt, valaki valamit elrontott, a beton pedig az épület helyett a kocsira zúdult. – írta a metropoles.com
A videó mutatja a károkat, szélvédője betört, a tetőszerkezet megsérült az autó teljesen használhatatlanná vált:
Levaram o rebocar carro muito a sério
byu/cachorrao_fun incarros
Először azt hitte, egy egyszerű tisztítással megoldható a probléma, de amikor közelebbről is szemügyre vette, sokkolta a látvány: “Az egész autóm belseje és teteje is tönkrement. Amikor ezt megláttam, teljesen elborzadtam.” – nyilatkozta.
Ilyenkor azt várhatnánk, hogy minden felelős mossa kezeit, eleve ő hibázott, amikor odaállt, és hosszú pereskedéssel sem tudna kicsikarni semmilyen kártérítést. Ebben az esetben viszont más történt. Az építkezést végző cég vezetése vállalta a felelősséget, és egy új 2025-ös modellévű Hyundai HB20S megvásárlásával kárpótolta a tulajdonost.

A Hyundai HB20S
A cég társtulajdonosa, Ruy Hernandez nyilatkozott az ügy kapcsán: „Amint megláttam az esetet dokumentáló képeket, azonnal cselekedni akartam. Teljes mértékben felelős vagyok azért, ami az építkezéseimen történik, legyen az kerítésen belül, vagy kívül. A hibát mi követtük el.”
Hernandez hozzátette: „Először is szeretnék bocsánatot kérni Camila Barrostól a kellemetlenségek miatt. A legfontosabb, hogy senki sem sérült meg. Ami pedig a vagyoni kárt illeti, azonnali döntést hoztunk az új jármű megvásárlásáról, hogy ezzel is minimalizáljuk a további problémákat számára. Az esetből tanulva további biztonsági intézkedéseket fogunk bevezetni az építkezés helyszínén.”
