A Mercedes-Benz az E 320-ból és az E 500-ból készített páncélozott változatot. Mind a két modellt úgy alakították ki, hogy megfeleljenek az európai szabvány szerinti B4-es ellenállási kategóriája előírásainak.

A DaimlerChrysler a modellek készítésénél a páncélozott felületet nem utólag, hanem a gyártás során integrálja a karosszériába. Így olyan helyeken is biztonságot nyújt a páncélzat, ahol utólag már nem lehetne megfelelően felszerelni a páncélozást. A megfelelő biztonságot modern alapanyagok garantálják, a gyár nagyszilárdságú acélt használ, valamint üveg és műanyag anyagok keverékét.

Kívülről az E-Guard névre keresztelt Mercedest alig lehet megkülönböztetni az átlagos E-osztályos testvérektől. Az alapfelszereltség részét képezik a többrétegű polikarbonát fóliával ellátott üvegfelületek. A fólia az üvegszilánkok ellen nyújt védelmet. A hátsó ajtó ablakain nem átlátszó rolók javítják az utasok védelmét.

A megnövekedett súly miatt módosítottak a futóművön és a kerék- valamint gumiméreteken. A gumikat defektbiztos és golyóálló abroncsokra cserélték, továbbá belülről szabályozható a keréknyomás.

Az E-Guard kivitel az autók alapárát még további 14 millió forintnak megfelelő összeggel növeli meg.