Az F1-es Osztrák Nagydíj második szabadedzése után a williamses Lance Strollnak a versenybírók előtt kellett felelnie az edzés során elkövetett hibájáért.

A Bakuban első dobogós helyezését megszerző újonc a bokszutca bejárati sávjánál hibázott, átvágott a bejárati “sávot” leválasztó záróvonalon, pedig kötelező lett volna a jobb oldalán maradnia.

A kanadai ifjonc elismerte a hibát, és mivel a stewardok nem találták veszélyesnek a manővert, megúszta egy megrovással.

Három vezetési kihágásért kapott megrovás után automatikus 10 helyes rajtbüntetés járt a soron következő futamra. Stroll első megrovását kapta.

A Williams egyébként nem volt valami versenyképes az edzésnapon, Felipe Massa a 14., Stroll csak a 16. idővel zárt.

“Nem tűnünk olyan versenyképesnek, mint Bakuban, de még változhat a dolog. Nagyon rövid ez a kör, kéttized számos helyet jelenthet. Igyekszünk javulni holnapra, egyelőre ugyanis nagyon rossz a tapadásunk, nem tudjuk olyan keményen nyomni, mint mások” – nyilatkozta az ifjonc.