Négy forinttal csökkenti a gázolaj és két forinttal a benzin literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. – értesült piaci forrásokból hétfőn az MTI. Az árcsökkentés a kiskereskedelemben, azaz a benzinkutakon is megjelenik majd.
A csökkentéssel a gázolaj literenkénti átlagára 423 forintra, a benziné 424 forintra mérséklődik.
A Mol legutóbb három hete szerdán változtatott az árakon, akkor bruttó 4-4 forinttal növelte a gázolaj és a benzin literenkénti nagykereskedelmi árát.
A benzinár 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint.
A nyaralási időszakban is érdemes figyelni a kutak árait, hiszen 25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatunk a kutaknál. Főként az autópályák melletti helyek kínálják drágábban az üzemanyagot.
Ez a drága üzemanyag sem veszi kedvét a még autózóknak. Tegnapi hír, hogy az első félév adatai szerint több üzemanyagot tankoltak az autósok, mint 2013 azonos időszakában. Mennyi fogyott? Kattintson a linkre a válaszért!.
Forrás: MTI

