2007 ősze óta nem a Bugatti Veyron a leggyorsabb közúti autó, hanem az SSC Ultimate Aero. Az amerikai sportkocsi előbb 410,382, majd 412 km/órás sebességgel került be a Guinness rekordok könyvébe.
Az eBayen eladásra kínálják azt a járművet, amely Washington állam 221-es útján valóban száguldott a fenti sebességgel, új rekordot felállítva.
A 2007-es modell úgynevezett Palladium színű, míg belül fekete Alcantara borítás várja az utasait. A felszereltség része a navigációs rendszer, a DVD-lejátszó és a tolatókamera is. Nem mondható, hogy elhasznált, tekintve, hogy 1345 mérföld, azaz 2164 km-t mentek eddig vele.
Ennél azért talán fontosabb az 1183 lóerős V8-as, amely képes rá, hogy 2,8 másodperc alatt százra gyorsítsa az Aerót. Az autó súly/lóerő aránya 2,3, ami szintén rekordnak számít.
Ez a darabka történelem jelenleg 575 ezer dollárba, nagyjából 127millió forintba kerül kerül.
De akit nem érdekel a kocsi múltja, csak a tempóra vágyik, az vehet ennél is gyorsabbat. Már elkészült az autó átdolgozott, 100 lóerővel erősebb változata, az állítólag 435-el hasít.





