



A MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control – Mitsubishi innovatív változó, elektronikus szelepvezérlése) rendszerű erőforrások a Daimler-Chrysler-rel közös fejlesztés, amit a Coltokhoz használtak fel korábban.
Kedvező paraméterekkel rendelkezik az új 2,4 literes darab, amit az Outlanderbe szerelnek be elsőként. 75 százalékkal kedvezőbb a károsanyag-kibocsátása, mint a 2005-ös japán szabvány, fogyasztása pedig kedvezőbb, mint a 2010-re előirányzott japán fogyasztási norma.
170 lóerős, vezérműláncos, négyhengeres motort a Mitsubishi, a Chrsyler-csoport és a Hyundai Motors is felhasználhatja a jövőben. Gyártása nagy szériában szeptemberben kezdődik, a Mitsubishi Shiga tartományban lévő gyárában.
Ennél érdekesebb az a pirinyó 660 köbcenti hengerűrtartalmú motor, ami egy turbófeltöltő segítségével 64 lóerős teljesítménnyel bír, és állítólag fogyasztása légkondicionálóval is 4 liter körül mozog majd. A nagyobbikhoz hasonlóan itt is vezérműláncot alkalmaznak majd.
Ez a motor az Minicar nevű városi kisautóban mutatkozik majd be, amit először Frankfurtban láthattunk kiállítva 2 évvel ezelőtt. Idén a Concept-Sportback lesz az aktuális koncepció a standon, ami egy új padlólemezre épülő sportos ötajtóst formáz.
