Egy barátjuk esküvőjére tartott az a látványos konvoj, amely augusztus 23-án, vasárnap este keltette fel a rendőrség figyelmét. Pontosabban először más autósokét: a brit hatósághoz ugyanis több bejelentés is érkezett a nagy teljesítményű autók veszélyes közlekedéséről.

A rendőrség tájékoztatása szerint este 18:10 körül jelentették, hogy több autó őrült módjára közlekedik az M4-es és az M5-ös autópályán.

Szemtanúk beszámolói szerint a konvoj tagjai nagy tempóval haladtak, jobbról előztek, hirtelen lassítottak, majd újra gyorsítottak, és volt, hogy három autó egymás mellett foglalta el a sávokat.

A rendőrök végül az A370-es úton, Hewish közelében állították meg a társaság egy részét. Nem akármilyen négyes gyűlt össze az út szélén: két Audi R8 v10 Spyder, egy Mercedes-AMG G 63 és egy Lamborghini Huracán Performante Spyder.

 

A rendőrök szerint hiába volt meggyőző az autók teljesítménye, bebizonyosodott, hogy „a lóerő nem helyettesíti a józan észt”.

A hatóság azt is hangsúlyozta: értik, hogy a sofőrök egy barátjuk esküvőjére tartottak, de az autópálya nem arra való, hogy egy esküvői konvoj „guruló sportautó-bemutatóvá” váljon, miközben más közlekedőket veszélyeztetnek. A négy autót végül lefoglalták.

A lefoglalt Lamborghini Huracán Performante Spyder 5,2 literes, szívó V10-es motorja 640 lóerős, 3,1 másodperc alatt gyorsul 100 km/órára, végsebessége pedig 325 km/óra körüli. Egy Performante Spyderért a használtautó-piacon ma akár 120-150 millió forint körüli összeget is elkérnek.

5 fotó

Az Audi R8-asok szintén 5,2 literes V10-es motorral készültek, a legerősebb kivitelek 3,1 másodperc körül tudják a százas sprintet.

22 fotó

A Mercedes-AMG G 63 pedig a társaság kéttonnás nehéztüzérsége: a 4,0 literes biturbó V8-as változatok közel 600 lóerőt tudnak, és még ez a hatalmas terepjáró is nagyjából 4,5 másodperc alatt gyorsul százra.

11 fotó

Az ügy ezzel még nem ért véget: a rendőrök további bizonyítékokat gyűjtenek, és több szabálysértés, illetve közlekedési bűncselekmény miatt készítik elő az iratokat a sofőrökkel és az autók üzembentartóival szemben. A hatóság fedélzeti kamerás felvételeket is vár azoktól, akik látták a konvojt.

Úgy tűnik, az esküvő és a drága sportautó nem mindig szerencsés párosítás: áprilisban egy másik brit esküvőn még a menyasszony és a vőlegény alól is kivették a Lamborghinit a rendőrök.

A mostani társaság számára így az esküvői konvoj alighanem jóval drágább és emlékezetesebb lett a tervezettnél – csak éppen nem úgy, ahogy elképzelték.