“Munkánkhoz elengedhetetlenül fontosak az adományok, melyeket ezúton is szeretnénk megköszönni a minket támogató magánszemélyeknek és cégeknek. Az egyik mentőautót a személyi jövedelemadó bevallás során felajánlott 1%-ból befolyt összegből vásároltuk meg, melyet az elmúlt 3 évben gyűjtöttünk össze. A másikat hazai cégek felajánlásaiból, melyek közül a Szerencsejáték Zrt-t, a Tesco Global Áruházak Zrt-t és a UPC Magyarország Kft-t mindenképpen szeretném kiemelni” – mondta el dr. Gárdos László, a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítvány elnöke.
Harc az idővel

Finn-magyar fejlesztés
Az első mobil, noninvazív lélegeztető
Az egyik mentőautóba, szintén a személyi jövedelemadós felajánlásokból befolyt összegnek köszönhetően egy intenzív szállítóinkubátor és egy neonatális lélegeztetőkészülék is került, melynek összértéke mintegy 12,7 millió Forint. “Ezek a készülékek hatalmas segítséget jelentenek munkánkhoz. A szállító inkubátor az USA-ban a leggyakrabban (légi mentésre is) használt intenzív inkubátor. A lélegeztető pedig egy nagyon nagy tudású, gyakorlatilag a Perinatális Intenzív Centrumokban folyamatos (nem csak pár órás szállításra) használtra is alkalmas, modern készülék. Itthon ez az első olyan transzport lélegeztető, mely a noninvazív (“gyengéd”, nem agresszív) lélegeztetésre is alkalmas üzemmódokra képes” – jegyezte meg az elnök.
Magyarországon 2002 óta létezik szervezett koraszülött-mentés. A babákat eddig több mint tízéves mentőautókkal szállították, melyek a maguk idejében modern járműveknek számítottak, azonban ezek ma már elavultnak tekinthetők. A következő években további új mentők forgalomba állítását tervezik, melynek köszönhetően mind a nyolc magyarországi koraszülött-centrumba modern, a kor kihívásainak megfelelő járművek szállíthatják a babákat.
Forrás: Vezess