



A Toledo tulajdonképpen nem más, mint egy Seat Altea lépcsős háttal. A csomagtartó óriási, 501 literes (az Alteáé 409), a forma finoman szólva bizarr.
Műszakilag a Toledo az Altea mása, motorválasztékuk is megegyezik. A Toledo egyelőre kapható egyetlen benzinmotorja 1,6 literes, 102 lóerős. Reference kivitelben ezzel a motorral 3 990 000 forintot kell fizetnünk egy Toledóért.
A közel 4 millióért jól felszerelt autót kapunk, négy légzsákkal, elektromos ablakemelővel, blokkolásgátlóval, de klíma nélkül. Egy hasonló felszereltságű Altea, akciós klímával épp’ 300 ezer forinttal olcsóbb.
Kétféle PD TDI dízelmotor kérhető a Toledóhoz: 1,9 literes 105 lóerővel illetve 2,0 literes 140 lóerővel. A kisebbik dízel Reference kivitelben 4 916 000 forintba kerül, a fentebb felsorolt felszereltséggel. A 140 lóerős dízel Stylance összeállításban 5 622 000 forintért választható, ebben már klíma, könnyűfém felni, CD-s rádió, riasztó, és függönylégzsák is található.
