Megosztó a Waze használata, az alkalmazás ugyanis kétélű fegyver. Az autósok körében népszerű, mivel jelezhetik egymásnak, ha valahol éppen rendőrt vagy traffipaxot látnak. Vannak, akik úgy vélik, a funkció inkább csak azoknak az életét könnyíti meg, akik egyébként nem tartják be a közlekedési szabályokat, azonban a kanadai hatóságok nem így gondolják.
Országonként ugyanakkor eltér a rendőrség álláspontja, mint azt Belgium példája is mutatja. A dendermonde-i egyenruhások meg is találták a módját, hogy megtréfálják azokat, akik vezetés közben folyamatosan a közösségi alkalmazásra támaszkodnak. Mivel az értesítések eltávolítására nincs lehetőség, a hatóságok maguk gondoskodtak arról, hogy amennyire csak lehet, bekéküljön a település – írja az Autoevolution.
Jó okuk volt rá, hogy ne hozzák a járművezetők tudomására, éppen hol tartózkodnak, mert a legutóbbi razziájuk az ittas vezetés visszaszorítására irányult. Ezért ahelyett, hogy hamis bejelentésekkel árasztották volna el az alkalmazást, véletlenszerűen kiválasztott pontokon szétszéledtek, majd vártak néhány percet, és miután látták a Waze-bejelentéseket, további helyszíneken ismételték meg ugyanezt.
Annak tudatában, hogy a jelzések 15-60 percig is aktívak maradhatnak, előtte a követőiket arra buzdították a Facebookon, hogy ahol csak lehet, jelentsék őket az applikációban. A rendőrség eredményesnek nyilvánította az akciót, aminek keretében 50 helyszínen 957 sofőrt állították meg, közülük csak négyen akadtak fenn a rostán alkohol és/vagy kábítószer fogyasztása miatt, ami miatt megbüntették őket és a jogosítványukat is elvették.
Mint arról nemrégiben beszámoltunk, a Google a térképalkalmazásában is elérhetővé tette a Waze-felhasználók bejelentéseit:

