Noha a McLaren egyre inkább szabadulni szeretne a Hondától, a japánok nem adják fel, az apró bakui frissítés után Ausztriába vadonatúj motort visznek. Haszegava Juszuke, a Honda F1-es főnöke megerősítette, hogy a régóta várt 3-as specifikációjú erőforrás debütál, amelytől nagy előrelépést remélnek a mérnökök.
“A legjobb tudásunk szerint folytatjuk a fejlesztési munkát, hogy csökkentsük a hátrányunkat” – mondta Haszegava. A McLaren pilótái ugyanakkor a bakui frissített motortól sem voltak elájulva, most sem várnak csodát.
“Azerbajdzsánban gyorsabbak voltunk a Saubernél, de a teljesítményhátrányunk miatt semmit nem tudtunk kezdeni velük az egyenesben” – fogalmazott Stoffel Vandoorne.
“Egy nagyon nehéz időszak után a csapat megérdemelte az első pontjait, de még nagyon hosszú út áll előttünk.”