A Super Aguri csapat tegnap végleg lehúzta a rolót, de pilótájuk, Anthony Davidson, aki csak második teljes idényét kezdte idén az F1-ben, még nem akarja elhagyni a száguldó cirkuszt.

Davidson annak ellenére, hogy eddig csak 25 nagydíjon állt rajtoz, rutinos pilótának számít, ugyanis már 2001 óta a Honda tesztpilótája volt, mire 2007-ben állandó helyet kapott az Agurinál. A 29 éves angol most még nem is akar lemondani a versenyzésről, és egyelőre nem gondol arra, hogy más sorozatban próbáljon szerencsét.  

“Bízom a versenyzői képességeimben, és biztos vagyok benne, hogy a dolgaim jobbra fordulnak. A Forma-1 az elsődleges most, és a jövőben is. Ezt kell csinálnom, ehhez értek. Szeretnék egy igazi esélyt kapni, hogy jól csinálhassam. Úgy érzem, hogy még nem végeztem itt, ide tartozom” – mondta a BBC-nek a pilóta.

Tavaly is az utolsó pillanatban álltak elő
Davidson nem vár semmit
Megérkeztek
Újabb tesztet hagynak ki
23 fotó
Még nem végzett

Még nem végzett

Még nem végzett


“Az ember csak akkor érzi igazán, hogy mennyire szereti ezt, amikor elveszíti a lehetőséget. De sosem tudhatjuk, hogy mi történik, ez egy hullámvasút, most épp lefelé tart, de holnap már újra az emelkedőn lesz” – tette hozzá.

Davidson szerint a mezőny tíz csapatra való csökkenése azt mutatja, hogy a kis privát csapatok ideje lejárt a Forma-1-ben.