A Forma-1-es Ausztrál Nagydíj hétvégéjén röppent fel a hír, miszerint már a soron következő bakui hétvégén változhat a versenyhétvégék lebonyolítási rendje. Azerbajdzsánban sprintet is rendeznek, a terv pedig az, hogy külön időmérők döntenék el a sprint, illetve a vasárnapi nagydíj rajtsorrendjét.
A logikusnak mondható változás hallatán, illetve arra is tekintettel, hogy hamarosan még az eddigieknél is kevesebb szabadedzés jöhet a Forma-1-ben, Max Verstappen felhúzta magát. “Én boldog vagyok csak a főfutammal” – fogalmazott egy portugál tévétársaságnak a Red Bull hollandja. “Szerintem ez sokkal jobb izgalmi szempontból. Bízom abban, hogy nem lesz túl sok változás, máskülönben nem leszek itt sokáig” – tette hozzá a kétszeres bajnok.
Verstappenről köztudott volt már eddig is, hogy nem fogadta lelkesedéssel a szombati sprintfutamokat. “Nem vagyok a sprintek rajongója” – mondta még tavaly. “Ez van. Valaki szereti, valaki nem.”
A holland jelenlegi szerződése a Red Bull-lal 2028 végéig tart, de közel sem biztos, hogy a pilóta újra elkötelezi magát majd öt év múlva a folytatást illetően.

