Te is bármikor kerülhetsz ilyen helyzetbe, de ha megfelelően választod meg a sebességet, nem jársz úgy, mint a felvételen látható autós. Mert ha van vadakra figyelmeztető KRESZ-tábla, ha nincs, vidéki országúton (sőt néha már a fővárosban is) mindig számítani kell arra, hogy erdei állatok tévednek az útra.
Rémisztő éjszakai vadgázolás
Te is bármikor kerülhetsz ilyen helyzetbe, de ha megfelelően választod meg a sebességet, nem kerülsz életveszélybe.
Igen, van amikor már lehetetlen elkerülni az ütközést, de ha ebben az esetben emberünk megfontoltan halad, akkor nem csúszik át a szembejövő sávba, ahol egy frontális ütközés súlyosbította a helyzetet.
Vannak akik a vadriasztó sípokra esküsznek, tavaly tavasszal pedig mi magunk is utánajártunk a témának: “Megkerestük Dr. Farkas Jánost, az ELTE Állatrendszertani és Ökológiai Tanszékének adjunktusát, hogy mi is az igazság. Működhet-e hasonló típusú vadriasztó, vagy szemfényvesztés az egész. Ha valaki tudja, mivel lehet vadat riasztani, akkor ő az, évek óta gyűjt adatokat a vadgázolásokról, illetve különféle vadriasztók hatékonyságáról. A rövid válasz annyi volt, hogy ez a kis műanyag izé az égvilágon semmire nem jó.” – tovább a teljes cikkhez, amiből az is kiderül, ki fizet az ilyenkor keletkezett kárért.