Colin McRae ralipilóta hétvégén, a Szafari Ralin szerezte meg 25. világbajnoki futamgyőzelmét, mellyel rekordot döntött. A BBC-nek adott interjújában az örömittas skót pilóta elmondta, szívesen versenyezne a Forma-1-es világbajnok Michael Schumacher-rel. Ha a német pilóta elfogadná a raliversenyző ajánlatát, két kört kellene futniuk. Az egyik körben Forma-1-es, a másik körben pedig raliautóval mérnék össze képességüket. McRae korábban már vezetett Forma-1-es autót, ám Schumacher még sosem ült raliautóban versenypályán.

A BBC motorsport magazinja összehasonlította a két pilótát többek közt vérmérsékletük, népszerűségük, humorérzékük és anyagi helyzetük alapján. Ebből az összevetésből kiderült, hogy Schumi régen nagyon izgága volt, de mára már lenyugodott, míg McRae még mai is heves vérmérsékletű. Az is kiderült, hogy Schumachernek nincs humorérzéke, mint a németeknek általában, viszont McRae sem kacagtató humoráról híres. A pontozás eredménye 39-37 lett a német javára, ám hozzátették, ez nem ad megfelelő előrejelzést a vegyes verseny győztesét illetően.