Az eladási számok növekedése mellett a BMW AG bevétele is nőtt 2001-ben. A bajor autógyártó tavalyi összbevétele 37,85 milliárd euró volt, amely 7,1 százalékkal több a 2000-es bevételnél. Joachim Milberg elnök hozzátette 2002-re még nagyobb növekedésre számítanak, hiszen tavaly év végén kezdték el forgalmazni a modellfrissítéses hármas sorozatot, és az új hetes BMW is végre megjelent a bajor gyár kínálatában. Ezen felül a BMW eladásait növeli még a MINI is, melynek 2002 lesz az első teljes éve, valamint év közepe táján mutatják be az új BMW Z3-ast is.

Milberg a sikerek ellenére decemberben jelentette be, hogy májusban lemond elnöki posztjáról. Utódja valószínűleg Helmut Panke lesz, aki 1982 óta dolgozik a BMW-nél, és jelenleg a pénzügyekért felelős igazgatósági tag.

A BMW modellpalettán belül még mindig a 3-as sorozat a legnépszerűbb, utána az ötös BMW és az X5-ös terepjáró következik. A BMW legnagyobb piaca Németország, de Amerikában nagy tempóban gyarapszik a bajor gyártó eladása, így várhatóan néhány éven belül már a tengerentúlon adják el a legtöbb BMW-t.

A BMW motorkerékpárok eladási száma még a személyautóknál is nagyobb mértékben növekedett tavaly. A kétkerekűek esetén 13,5 százalékos a plusz.