A hétfőinél is nehezebb körülmények között rajtoltak kedd reggel a motorosok, és egyre óvatosabbak, mivel mindenkit megrázott Coma tegnapi kiesése. A terep amúgy is technikás, és mellé zuhogott az eső, így mintha patakban hajtottak volna.

Az összetettben vezető David Casteu (KTM) vissza is vett egy kicsit, így mindkét szakaszt a korábbi endurós Jaroslav Katrinak (KTM) nyerte meg. A szlovák versenyző 1 perc 40 másodpercet hozott az élen állóval szemben, és így feljött a második helyre, az összetettben 3 perc 52 másodperc a hátránya a franciával szemben.

“Esőben indultam ma reggel, és egy kicsit aggódtam, hogy milyen lesz a pálya. Akkor még sötét is volt, a fák alatt szinte semmit nem lehetett látni. Nagyon koncentráltam, mert különösen csúszós volt a terep” – mesélte David Casteu