Furcsa dolog egy francia szájából azt hallani, hogy valamiben már majdnem olyan jók, mint a németek. A Citroën C3-mal pedig állítólag ez a helyzet. Hajszál híján már olyan jó minőségű, mint a VW Polo
Hogy a fenti állítás mennyire állja meg a helyét, az majd februárban kiderül. Ugyan a Citroënhez már megérkeztek az első új C3-asok, a tesztautókra még pár hónapot várni kell. Addig azért megnéztük, hogyan fest a hazai környezetben - hiszen Frankfurtban már ültünk benne - az új C3-as.
A gyári által fizetett fotós munkái az alábbi képre kattintva bukkannak elő:
A bevezetése óta Európában eladott több mint kétmilliónyi C3-as után a Citroën ismét az egyik legnépszerűbb kategóriában indít versenyzőt. Az új C3-as a megszokott trenddel szembe megy, nem nőtte ki a saját bőrét.
Nem növesztették nagyra
Annak ellenére, hogy valamivel hosszabb lett, mint a kifutó változat, még így is kategóriájának egyik legkompaktabb darabja a maga 394 centijével. A belső helykínálaton ebből semmi nem látszik, hiszen a rafinált megoldásoknak hála az új autóban három centivel gyarapodott a hátsó sorban ülők lábtere, valamint a háromszáz literes csomagtér is jónak mondható ebben a méretkategóriában. Hízni nem hízott semennyit sem.
Fényterápia
De nemcsak mérhetően, hanem optikailag is nagyobbnak, tágasabbnak tűnik az autó. A felszereltségi szinttől függően széria, vagy nagyjából szézezer forint felárért megvásárolható Zenith fantázianevű óriási üvegfelület rengeteg fényt enged az autó belsejébe.
Minőségi belső
Nyáron a speciális a tető fémrészei felé haladva egyre sötétedő üvegfelület igen alacsony energia-átadási értékkel bíró üveg tezsi komfortossá az utazást. Perzselő napsütésben a beépített, merev napfényvédők állják a napsugarak útját.
Csillaghullás
Sajnos az autó ötcsillagos töréstesztje odalett a gazdasági megfontolások oltárán. Az autó szerkezetileg hozhatta volna a jeles eredményt - hiszen a közös alvázra épülő, hozzánk április, május környékén érkező DS3-as megkapta az öt csillagot - de mivel a menetstabilizáló elektronika nem széria a C3-ban, így az ötödik csillagról le kellett mondani. Fájó veszteség ez, de a döntéshozók biztos tudják, mit miért csinálnak.
Háromféle felszereltségi szint és a hozzájuk rendelhető motorok:
Motorválaszték/felszereltségi szint
Tendance
Collection
Exclusive
1,1 (60 LE)
X
-
-
1,4i (75 LE)
X
X
-
1,4 HDi (75LE)
X
-
-
1,4 VTi (95LE)
-
X
X
1,4 HDi (70LE)
-
X
-
1,6 HDi (90LE)
-
X
X
1,6 VTi (120LE)
-
-
X
1,6 HDi (110LE)
-
-
X
Mivel az első autók - néhány európai országtól eltérően - hozzánk csak a jövő márciusában futnak be, így a várható fogyasztói árat is nehéz előre megbecsülni. Néhány modellről azért már sejteni, mennyibe fog kerülni. Az előzetes számítások szerint kalkulált várható árakat olvashatják alább:
Felszereltség
Motor:
Tervezett ár:
Tendance
1,1
3 170 000
Tendance
1,4
3 290 000
Collection
1,4 VTi
3 910 000
Az értékesítésben komoly szerep jut majd a megújult, friss arculattal kicsinosított és néhány friss márkakereskedéssel bővült kereskedő hálózatnak is. Nekik a cég új stratégiájának értelmében a jövőben nagyobb hangsúlyt kell majd fektetni a korábban nem túl erőteljes flottaértékesítés felfuttatására is.
Nézzenek vidám C3-as reklámot. A videó alatt pedig megmutatjuk, hogyan készült a reklámfilm.
@Tazzz, érdekes dolog, de szerintem az autógyártók célja is lehet az ideologizálás. Elvégre sokkal jobban ragaszkodunk valamihez, ha ideológiai szempontból is azonosulni tudunk a termékkel... Lást a manapság divatos jelmondatok:) Úgyhogy szerintem nem hülyeség.
Ennek ellenére nekem akkor is tetszik:P Bár nagyon csajos... de barátnőnek tökéletes:)
Lehet, hogy hülyeség, de nekem elvből nem tetszenek a francia autók, mondjuk van pár kivétel ami külsőre nem is olyan borzasztó, de akkor se vinne rá a lélek, hogy franciát vegyek... Hát a csúnya-csúnya előítéletek... :( :)
Hmmm... hát lehet, hogy ezzel most egyedül vagyok, de sztem ritka randára sikerült. Bár lehet, hogy élőben jobban fog mutatni. Ne legyünk már folcvágen a csudába is!
A 125 éves márka egyik legikonikusabb modellje az én gy?jteményemb?l sem hiányozhatott, ráadásul belenyúltam a tutiba az AMG kezelésén túlesett G55-össel. ...
Ha új vagy használt autó vásárlása elõtt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni! A Vezess.hu stábja
Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez idõ alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során elsõsorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.
Ha új vagy használt autó vásárlása előtt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni!
A Vezess.hu stábja
Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez idő alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során elsősorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.
Büszke vagy az autódra? Vagy csak láttál valami marha érdekes kocsit az utcán! Esetleg valaki felb@szta az agyad az úton munkába menet? Márkatalálkozót szerveznél? Írd meg pár sorban és küldd el nekünk!