Szerző: Gajdán Miklós levél küldés
Dátum: 2017.03.06. 16.20

Kevesen gondolták volna, hogy a rangos cím nyertese 2017-ben éppen a…

Idén a genfi Autókiállítás csúszása miatt egy héttel többet kellett várni rá, de végre megvan a végeredmény, ami sokakat, köztük engem is meglepett.

Végül a hét döntős közül a hetedik helyen végzett, összesen 135 ponttal a Nissan új Micrája. A Vezess olvasói 3 százalékos szavazati aránnyal a Citroen C3-al megosztva a 6-7. helyre tették. Én a hetedik helyre tettem, a 25 adható pontból egyet adtam neki

Hatodik helyen végzett a vagány megjelenésű Toyota C-HR, 165 ponttal. Olvasóink a második helyre szavazták volna be 22 százalékos tetszési aránnyal. Én a negyedik helyre tettem 3 ponttal a 2-ből.

Hatodik helyen végzett a vagány megjelenésű Toyota C-HR, 165 ponttal. Olvasóink a második helyre szavazták volna be 22 százalékos tetszési aránnyal. Én a negyedik helyre tettem, 3 ponttal a 25-ből

Az ötödik helyre érkezett be a Citroen C3, egy ponttal megelőzve a Toyota C-HR-t. Olvasóinknál 3 százalékkal a 6-7. helyen osztozott a Nissan Micrával, én 2 ponttal a hatodik helyre tettem.

Az ötödik helyre érkezett be 166 pontot gyűjtve a Citroen C3, egy ponttal megelőzve a Toyota C-HR-t. Olvasóinknál 3 százalékkal a 6-7. helyen osztozott a Nissan Micrával. Én 2 ponttal a hatodik helyre tettem

A negyedik helyen ért be a Volvo S90/V90 páros 172 ponttal. A vezess.hu olvasóinál is a negyedik lett 15 százalékos tetszési aránnyal. Én 4 ponttal jutalmaztam, csakúgy, mint a Peugeot 3008-ast - ezzel a két típus a 3-4. helyen osztozott

A negyedik helyen ért be a Volvo S90/V90 páros 172 ponttal. A Vezess olvasóinál is a negyedik lett 15 százalékos tetszési aránnyal. Én 4 ponttal jutalmaztam, csakúgy, mint a Peugeot 3008-ast – ezzel a két típus a 3-4. helyen osztozott

Így szavaztunk mi. A két magyar zsűritag pontozása itt látható, indoklás (angol nyelven) a www.caroftheyear.org oldalon

A képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhat fel a Mercedes E-osztálya 196 ponttal. Olvasóink szintén a harmadik helyre tették, 16 százalékos tetszéssel. Nálam a második volt 5 ponttal a 25-ből

A többi öt típustól alaposan elhúzva, 296 ponttal második az Alfa Romeo Giulia, amit a vezess.hu olvasói 32 százalékos támogatással, én pedig 6 ponttal tettem az első helyre. De nem az Alfa nyert

Az előző öt típustól alaposan elhúzva, 296 ponttal második az Alfa Romeo Giulia, amit a vezess.hu olvasói 32 százalékos támogatással, én pedig 6 ponttal tettem az első helyre. De nem nyert…

Íme a végeredmény, a nyertes tehát...

Íme a végeredmény, a nyertes tehát…

A nyertes, vagyis Az Év Autója 2017 cím büszke tulajdonosa a Peugeot 3008 összesen 319 ponttal, ami 23-al több annál, amit az Alfa összegyűjtött. A vezess.hu olvasói a 3008-ast 8 százalékos tetszési aránnyal az ötödik helyre tették, én 4 pontot adtam neki, így osztozott a 3-4. helyen a Volvóval

A nyertes, vagyis Az Év Autója 2017 cím büszke tulajdonosa a Peugeot 3008 összesen 319 ponttal, ami 23-mal több annál, amit az Alfa összegyűjtött. A vezess.hu olvasói a 3008-ast 8 százalékos tetszési aránnyal az ötödik helyre tették, én 4 pontot adtam neki, így nálam a 3-4. helyen osztozott a Volvóval. A Peugeot 3008 első helye azért nagy meglepetés, mert szabadidő-autó eddig még sohasem vihette haza Az Év Autója díjat. Ehhez 2017-nek kellett elérkeznie!

Íme a zsűri, 57 újságíró Európa 23 országából. Az ő egyéni szavazataik összességéből alakult ki a végeredmény. Az, hogy melyikük hogyan szavazott pontosan, a www.caroftheyear.org oldalon olvasható

Íme a zsűri: 58 újságíró Európa 23 országából. Az ő egyéni szavazataik összességéből alakult ki a végeredmény. Az, hogy melyikük hogyan szavazott pontosan, a www.caroftheyear.org oldalon olvasható

A Vezess minden olvasójának nagy-nagy köszönet, amiért részt vett a szavazásban!