2010.03.19. 15:30

Szöveg: Horváth Zsolt

2 hozzászólás

Cikk nyomtatása Cikk küldése e-mailben Oszd meg a Citromail-lel!

Vége a legdrágább Mercinek

Leáll a Maybach gyártása

Kulcsszavak: Maybach
gumi.vezess.hu


A Mercedes-Benz 2014-re leállítja a luxuskategóriába tartozó Maybach márkájú autók gyártását. A döntés oka az alacsony értékesítés. Bár a Maybach modelljei igazán különleges darabok, igen drágák. Tavaly egy Maybach 57 alapára 344 ezer dollár (66 millió forint), a Maybach 62 Zeppeliné pedig 677 ezer dollár (130 millió forint) volt. 



Szakértők szerint a Maybach gyártásának a megszűnése nem feltétlenül jelenti azt, hogy a márka eltűnik, elképzelhető, hogy a gyártó néhány éven belül új generációs luxusautóval rukkol ki. Lehet, hogy a Mercedes új névvel próbálkozik, de kár lenne a márkára eddig elköltött marketingpénzeket kidobni. A gyártás leállítása előtt még bemutatkozik a kissé felújított Maybach. 


A Maybach céget 1909-ben alapította Wilhelm Maybach. A vállalat eredetileg motorokat gyártott a Zeppelinekhez. Az első, kísérleti autót 1919-ben hozta létre, két évvel később pedig már gyártásába fogott. A második világháború előtt mintegy 1800 Maybach készült.

A világháború alatt egyebek között páncélosokhoz gyártott motorokat. A háború után már nem indult újra az autógyártás, és közel húsz évvel később a céget MTU Friedrichshafen névre keresztelték, majd 1960-ban megszerezte a Daimler-Benz.


1997-ben a Mercedes-Benz a tokiói nemzetközi autókiállításon rukkolt ki a Mercedes-Benz Maybachhal, majd úgy döntött, hogy egyszerűen Maybach márkanéven árusítja a Mercedes-alkatrészek felhasználásával épített luxusautót. A jármű 5,5 literes, V12-es, duplaturbós benzinmotort kapott, eleinte 550 LE teljesítménnyel, ám a legutolsó Zeppelin kivitelben már 640 lóerő gyorsította az 5,7 és 6,2 méter hosszúsággal is árult limuzint. Nem is meglepő, hogy a hatalmas autó 5 másodperc körüli idő alatt éri el a 100 km/órát, végsebességét pedig csak az elektronika szabja 250 km/órára. 

Forrás: MTI

VEZESS.HU TOP CIKKEK

0 és 10 000 000 Ft között

LEGFRISSEBB HIRDETÉSEK

Hozzászólások (legfrissebb 2, összesen: 2)

AndrewBoy - 2010.03.19   18:53

Sajnálom, hogy ez lett. Nekem nagyon tetszenek ezek az autók. Remélem lesz később valami új verziója!

925Energy - 2010.03.19   16:48

Régóta pletykáltak erről,lehetett sejteni.A fő gond ezzel az volt szerintem,hogy kívülről sem tér el radikálisan a Mercedestől.Nézzük meg,mennyire különbözik a Rolls a BMW 7-től pl,vagy a Bentley az A8-tól.Aki pedig a non plusz ultrára vágyott,annak kevés volt ez a Design szerintem.Nem egy különleges S osztályt akartak venni.Emiatt nem is vitték,illetve a választékot sem bővítette a gyár a nyilvánvaló anyagi okok miatt.Míg pl a Rolls is gyártja már a Phantom kistestvérét,plus a Drophead kupét,a Bentley is kirukkolt az új modelljével.

Szólj hozzá Te is!

Beküld
Belépés Regisztráció

Titkolja a gyorshajtó rendőröket az ORFK

Nem adja ki az ORFK a gyorshajtáson kapott rendőrségi járművek számát. A terrorelhárítók és a Köztársasági Őrezred sofőrei az átlagautósnál többször szegik meg a KRESZ-t.

Nem adja ki az ORFK a gyorshajtáson kapott rendőrségi járművek számát. A terrorelhárítók az átlagautósnál többször szegik meg a KRESZ-t.

Spórolni tudni kell!

Laptopok
Már 52 900 Ft-tól
Tábla PC-k
Már 19 900 Ft-tól
Digitális fényképezők
Már 10 900 Ft-tól
Legújabb okostelefonok
Már 16 890 Ft-tól
Elektromos borotvák
már 1780 Ft-tól
Vásároljon olcsóbban! Még több termék

A VEZESS.HU SZAKÉRTÕIHirdetés

  • Autóvásárlási tanácsadás

    Ha új vagy használt autó vásárlása elõtt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni! A Vezess.hu stábja
  • Team FUSION Hungary

    Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez idõ alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során elsõsorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.
  • Székely Gyula
    vezetéstechnikai szakértõ

    1998 óta dolgozom vezetéstechnikai instruktorként. Különbözõ tréningeket tartok cégeknek, illetve magánembereknek.
  • dr. Kozma Tamás
    ügyvéd

    Minden, ami közlekedés! Közlekedési balesetek, szabálysértési jog, kártérítési képviselet, személyi sérülések miatti kárrendezés, képviselet közvetítõi eljárásban.
    e-mail.: kozma@karterito.hu

Hirdetés

Szavazás

Jó ötlet a területalapú rendszám bevezetése?

Jó ötlet a területalapú rendszám bevezetése?

VIDEÓAJÁNLÓ

Összes videó
Autók a jég alatt, avagy a hülyeség örök Autók a jég alatt, avagy a hülyeség örök Autók a jég alatt, avagy a hülyeség örök Harc a hó ellen Beszakadt a Balatonba két luxusterepjáró
Őrülten vicces Chevrolet reklám GT-R 2012 start Még több 911 Azúj Porsche 911 menet közben PV11_0023.mp4
Nissan Juke-R Dubai Volvo  SARTRE GT 86 motorhang belső GT 86 motorhang kívül 2012-01-04 12:10:00

Videók & képek keresése:

   
Kérdezek tőle!

autóvásárlási szakértő

Ha új vagy használt autó vásárlása előtt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni! A Vezess.hu stábja

Vezess autóvásárlási tanácsadás

Kérdezek tőle!

hi-fi, tuning szakértő

Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez idő alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során elsősorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.

Team FUSION Hungary

Kérdezek tőle!

vezetéstechnikai szakértő

1998 óta dolgozom vezetéstechnikai instruktorként. Különböző tréningeket tartok cégeknek, illetve magánembereknek.

Székely Gyula

Kérdezek tőle!

jogi szakértő

Közlekedési balesetek, szabálysértési jog, kártérítési képviselet, személyi sérülések miatti kárrendezés, képviselet közvetítői eljárásban.

dr. Kozma Tamás ügyvéd

Várjuk az érdekes autóbemutatókat!

Büszke vagy az autódra? Vagy csak láttál valami marha érdekes kocsit az utcán! Esetleg valaki felb@szta az agyad az úton munkába menet? Márkatalálkozót szerveznél? Írd meg pár sorban és küldd el nekünk!

ui.: A fotókat se felejtsd el feltölteni!


Írok saját tesztet



Július végén a Rabócsi Ringen jártak a driftesek. Megérkeztek a fotók, jó csemegézést!

Rengeteg kép: Drift Festival Máriapócs

Egy szurkolói kezdeményezés keretében bárki eljuttathatja személyes mondanivalóját Michael Schumachernek, ha elegen lesznek az üzenni vágyók, a hétszeres világbajnok a Magyar Nagydíjon emlékkönyvbe gyűjtve kapja meg a neki szánt sorokat.

Üzenj te is Schumachernek!

Autóm feltörése, mindenféle dolgok ellopása Boszniában, majd végeláthatatlan ügymenet Magyarországon, avagy miért nem a bosnyák gengszterek állnak a népszerűségi listám legalján?

Tanmese: betörik az ablakot, ellopják az iratot

Szimulátor rajongók figyelem!

A kis varrógép

Kis autóból nagyba vágyni: sokan éreznek így. Páran meg is lépik a váltást. Aztán csodálkoznak, mennyivel többe kerül az autózás nagyobb kocsival. Pláne, ha az használt és magyar.

Igaz történet egy visszatekert Peugeot-ról

Július 11-12.-én 2 napig Dánfok lesz a Vento(sok), VW-ek mekkája!

IV. Országos VW Vento találkozó