Ogier nyert, Kubica kiesett a Montén

2014 Monte-Carlo-rali beszámoló

Szerző: Amber PR levél küldés
Dátum: 2014.01.20. 11.45

Sebastien Ogier át tudta menteni 2013-as győztes formáját a rali-világbajnokság idei szezonjára, a címvédő megszerezte a győzelmet a hazainak számító versenyén, a Monte-Carlo-ralin.

Az évadnyitón elsőként rajtoló Ogier-nek minden tudására szüksége volt a sikerhez, miután az első versenynapon, rossz gumiválasztásának köszönhetően a kilencedik helyen zárt, a havas, jeges pályákon. A második nap során azonban összeszedte magát és az élre állt, és ott is tudott maradni az utolsó esős gyorsasági szakaszokon is. A 14 szakaszból (Az utolsó előtti, hóval borított, szakaszt végül törölni kellett, miután a szlovák Jaroslav Melicharek Fordjával megcsúszott és elzárta az utat.) ötöt nyert meg.

A zuhogó esőben tartott Power Stage-en második lett csapattársa, Jari-Matti Latvala mögött, így további két bónusz ponttal gazdagodott. Az amúgy ötödik helyen célba érő Latvala a Power Stage-győzelemnek köszönhetően az egyéni ponttábla negyedik helyén áll, megelőzve Mads Östberget.

Ogier harmadszorra nyerte meg a Monte-Carlo-ralit, ebből az egyik IRC verseny volt.

“Nagyon nehéz rali volt, s nagyon örülünk, hogy célba értünk. A csapat fantasztikus munkát végzett, végtelenül boldog vagyok. Hihetetlenül jó érzés megnyerni a Monte-Carlo-ralit ilyen nehéz körülmények között. Nagyon szerettem volna győzni a hazai versenyemen. Ennek megfelelően fogok ünnepelni: a családommal, a barátnőmmel és az egész Volkswagen-csapattal” – szögezte le lelkesen a raligyőztes francia.

A második helyen a privát induló, Brian Bouffier (Ford) ért célba, aki a verseny elején még az élen is állt. A francia pilóta kihasználta helyismeretét és a gumiválasztásánál is jó döntéseket hozott. Most először állhatott dobogóra rali-világbajnoki futamon, de ez elmondható Kris Meeke-ről is, aki a Citroënt erősíti 2014-ben.

A brit dolgát sokáig megnehezítette Robert Kubica, akivel izgalmas csatát vívtak. A citroënes pilótára nehezedő nyomás azonban megszűnt, mikor a volt Forma-1-es az árokba csapódott a kilencedik gyorsasági szakaszon és kiesett.

A Citroën, bár nem nyerte meg a ralit, mégsem panaszkodhat. Meeke mögött ugyanis a csapat másik versenyzője, Mads Östberg ért célba a negyedik helyen.

Latvala mögött a fiatal walesi tehetség, Elfyn Evans kormányozta célba Fordját a hatodik helyen. Őt az utolsó gyári célbaérő, Andreas Mikkelsen követi a hetedik helyen. Az első tízet három privát pilóta, a szlovák Jaroslav Melicharek, az olasz Matteo Gamba és az ukrán Jurij Protasov zárja.

Nem sikerült túl jól a Hyundai bemutatkozása, Thierry Neuville mindössze hét kilométert tett meg az i20 WRC-vel. A jeges pályán megcsúszott és összetörte a versenyautót. Csapattársa, Dani Sordo az ötödik szakaszig jutott, de műszaki hiba miatt kiesett.

A következő világbajnoki ralira három hetet kell várnunk, hiszen 2014. február 5-8. között rendezik a Svéd-ralit. Ezen a havas, zord versenyen a skandináv pilóták lesznek előnyben, hiszen számukra a hóborította utak teljesen megszokottak.

Ennek ellenére az elmúlt években Sebastien Loebnek és Sebastien Ogier-nek is sikerült győzelmet szereznie Svédországban, s tavalyi sikerét követően a regnáló világbajnok ezúttal sem érheti be kevesebbel az első helynél.