2009.11.19. 10:00

Szöveg: Baka Gábor

9 hozzászólás

Cikk nyomtatása Cikk küldése e-mailben Oszd meg a Citromail-lel!

Räikkönen - még nem kizárt a Mercedes

Kulcsszavak: Mercedes, Kimi Räikkönen, 2010


Kimi Räikkönen menedzsmentje tegnap úgy nyilatkozott, hogy a versenyző 2010-ben szinte biztosan nem indul a Forma-1-ben, és nem sokkal később ki is derült, hogy a finn által egyedüli lehetőségnek nevezett McLaren leszerződtette Jenson Buttont.

Tegnapelőtt még mi is arról spekuláltunk, hogy Räikkönen a McLaren helyett esetleg az új Mercedes GP-nél is helyet találhat, és mára a pilóta menedzsere, Steve Robertson is elismerte, hogy ez még a pakliban van.

"Ez a Forma-1. Ha jó ajánlatot tesznek, meg tudnak minket győzni róla, hogy Kiminek megfelelő lehetőséget tudnak nyújtani, győzhet velük és esélye lesz a bajnoki címre, akkor nem zárjuk ki. Mindig vannak lehetőségek" - nyilatkozta Robertson az Autosportnak.

"Nem sok csapat van, amelyik vonzó Kimi számára, mert őszintén úgy érzi, hogy nyerő autót szeretne. Elsősorban nem a pénz érdekli. Persze az is része a dolognak, de nincs igazán szüksége rá. Olyan autót akar, amelyikkel bizonyíthatja a képességeit. Idén is nagyon elkeserítette, hogy nem nyerhetett több futamot, nem volt esélye a bajnoki címre. Kilenc F1-ben töltött év és a bajnokság megnyerése után komoly kihívás kell, Kiminek pedig az számít annak, ha a győzelmekért küzdhet" - magyarázta a menedzser, burkoltan azt üzenve, hogy talán már olcsóbban is vihető Räikkönen.

Robertson azt is hangsúlyozta, hogy a pilótát még mindig nagyon is érdekli a Forma-1, van még "befejezetlen ügye" a sportágban, de ha nem kap lehetőséget, akkor is megpróbál majd visszatérni 2011-ben.

A mercedeses pletykák egyébként máshol egészen messzire jutottak, a brazil SporTV értesülése szerint Räikkönen már tegnap alá is írt a német csapathoz. A Mercedes motorsportfőnöke, aki pár napja lehetséges "meglepetésről" is beszélt a pilótafelállást illetően, egy frissebb nyilatkozatban arra utalt, hogy náluk nyitva az ajtó a finn előtt.

"Kimi tudja a számomat, bármikor felhívhat" - mondta Norbert Haug.

VEZESS.HU TOP CIKKEK

0 és 10 000 000 Ft között

LEGFRISSEBB HIRDETÉSEK

Hozzászólások (legfrissebb 5, összesen: 9)

Vasco - 2009.11.19   13:53

Nem kell,tartani,mert Ross most már nem dönthet,egyedül ebben-kisebb részvénytulajdonú :)
A Mercedes,meg még nem adott ki,hivatalos közleményt,pilóta ügyben.Azt várjuk még meg.......

thebest - 2009.11.19   13:26

Csak attól félek hogy Rosberg lesz az 1. számú versenyző és így Kimi szívni fog mint idén Barrichello mert Ross az nagytaktikus mindig kihozza majd Kimi elé Rosberget :P bár ne legyen íígy és akkor rendben van minden

Dela - 2009.11.19   13:18

Remélem összejön Kiminek Merci.
A párosokról csak annyit hogy igen durva felállások lesznek. Massa szívvel küzdő Alonso jó érzéke van hozzá, Kimi a hideg fej, Rosberg a mosolygó, Hemi a forró fej, Button meg finoman vezet.

Putty - 2009.11.19   13:04

Méghogy a Hami Button páros a legerősebb?! Hát ezt a felállást meghallva én inkább voksolnék erre. Félre téve minden szimpátiát vagy unszimpátiát a pilótákkal kapcsolatban.
Véleményem szerint Rosberg jobb pilóta mint Button (már ha csak azt nézzük, hogy rosberg egy ugyan annyira nyerő képtelen autóval is tudott pontokat hozni mint amilyen a Honda volt, Button meg csak akkor tudott mutatni valamit, ha legalább ugyan olyan, de inkább jobb autója volt), Kimi pedig semmivel semm rosszabb mint Hamilton, mondjon bárki bármit.
Hát ha ez a felállás összejön és még a Brawn Merci házasság is jól alakul (már miért ne alakulna jól), akkor jövőre szerintem sokaknak lessz egy új kedvenc csapata a régi mellé.
Béke!

Ironandy - 2009.11.19   12:37

A remény hal meg utoljára. Meglátjuk! Ha meg nem, 2011 be még visszatérhet.

További 4 hozzászólás »

Szólj hozzá Te is!

Beküld
Belépés Regisztráció

Hirdetés



Nyereményjáték

Regisztrálj most a vezess.hu-ra és nyerj iGO8 alapú CNS Globe navigációt!

Regisztrálj most a vezess.hu-ra és nyerj iGO8 alapú CNS Globe navigációt!

ELŐZŐ FUTAM

Brazil Nagydíj

Futam: 2011.11.27

Pilóták

Sergio Perez

Sergio Perez

Sauber

Titkolja a gyorshajtó rendőröket az ORFK

Nem adja ki az ORFK a gyorshajtáson kapott rendőrségi járművek számát. A terrorelhárítók és a Köztársasági Őrezred sofőrei az átlagautósnál többször szegik meg a KRESZ-t.

Nem adja ki az ORFK a gyorshajtáson kapott rendőrségi járművek számát. A terrorelhárítók az átlagautósnál többször szegik meg a KRESZ-t.

Szavazás

Ki hiányzik majd legjobban a tavalyról ejtett pilóták közül?

Ki hiányzik majd legjobban a tavalyról ejtett pilóták közül?

Spórolni tudni kell!

Digitális fényképezők
Már 10 900 Ft-tól
Legújabb okostelefonok
Már 16 890 Ft-tól
LCD TV-k
már 16 900 Ft-tól
Elektromos borotvák
már 1780 Ft-tól
Autós CD/MP3 lejátszók
Már 5400 Ft-tól
Vásároljon olcsóbban! Még több termék

VIDEÓAJÁNLÓ

Összes videó
Autók a jég alatt, avagy a hülyeség örök Autók a jég alatt, avagy a hülyeség örök Autók a jég alatt, avagy a hülyeség örök Harc a hó ellen Beszakadt a Balatonba két luxusterepjáró
Őrülten vicces Chevrolet reklám GT-R 2012 start Még több 911 Azúj Porsche 911 menet közben PV11_0023.mp4
Nissan Juke-R Dubai Volvo  SARTRE GT 86 motorhang belső GT 86 motorhang kívül 2012-01-04 12:10:00

Videók & képek keresése:

   
Kérdezek tőle!

autóvásárlási szakértő

Ha új vagy használt autó vásárlása előtt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni! A Vezess.hu stábja

Vezess autóvásárlási tanácsadás

Kérdezek tőle!

hi-fi, tuning szakértő

Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez idő alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során elsősorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.

Team FUSION Hungary

Kérdezek tőle!

vezetéstechnikai szakértő

1998 óta dolgozom vezetéstechnikai instruktorként. Különböző tréningeket tartok cégeknek, illetve magánembereknek.

Székely Gyula

Kérdezek tőle!

jogi szakértő

Közlekedési balesetek, szabálysértési jog, kártérítési képviselet, személyi sérülések miatti kárrendezés, képviselet közvetítői eljárásban.

dr. Kozma Tamás ügyvéd

Várjuk az érdekes autóbemutatókat!

Büszke vagy az autódra? Vagy csak láttál valami marha érdekes kocsit az utcán! Esetleg valaki felb@szta az agyad az úton munkába menet? Márkatalálkozót szerveznél? Írd meg pár sorban és küldd el nekünk!

ui.: A fotókat se felejtsd el feltölteni!


Írok saját tesztet



Július végén a Rabócsi Ringen jártak a driftesek. Megérkeztek a fotók, jó csemegézést!

Rengeteg kép: Drift Festival Máriapócs

Egy szurkolói kezdeményezés keretében bárki eljuttathatja személyes mondanivalóját Michael Schumachernek, ha elegen lesznek az üzenni vágyók, a hétszeres világbajnok a Magyar Nagydíjon emlékkönyvbe gyűjtve kapja meg a neki szánt sorokat.

Üzenj te is Schumachernek!

Autóm feltörése, mindenféle dolgok ellopása Boszniában, majd végeláthatatlan ügymenet Magyarországon, avagy miért nem a bosnyák gengszterek állnak a népszerűségi listám legalján?

Tanmese: betörik az ablakot, ellopják az iratot

Szimulátor rajongók figyelem!

A kis varrógép

Kis autóból nagyba vágyni: sokan éreznek így. Páran meg is lépik a váltást. Aztán csodálkoznak, mennyivel többe kerül az autózás nagyobb kocsival. Pláne, ha az használt és magyar.

Igaz történet egy visszatekert Peugeot-ról

Július 11-12.-én 2 napig Dánfok lesz a Vento(sok), VW-ek mekkája!

IV. Országos VW Vento találkozó