2012.02.21. 18:20

Szöveg: Baka Gábor

20 hozzászólás

Cikk nyomtatása Cikk küldése e-mailben Oszd meg a Citromail-lel!

F1: Vettel az élen Barcelonában

Kulcsszavak: Charles Pic, Marussia F1, Lotus F1, Barcelona, Sebastian Vettel, Red Bull, teszt
hirdetés


Miután a Mercedes AMG ma reggel hivatalosan is bemutatta 2012-es autóját, a W03-ast, Barcelonában megkezdődött a második téli teszt.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

KAPCSOLÓDÓ LAP.HU OLDALAK

A nap legjobb idejét Sebastian Vettel egy késő délelőtti körrel hozta, a címvédő 1:23,265-t hozott ki a Red Bullból, amivel bő másfél tizeddel megelőzte honfitársát, a megint gyorsnak látszó Force Indiát vezető Nico Hülkenberget.

Mögöttük a mclarenes Lewis Hamilton és a Toro Rossó-s Daniel Ricciardo nagyjából ugyanazt az időt hozta, mindketten jó háromtizeddel maradtak el Vetteltől. Utánuk újabb "szakadék" következett, Fernando Alonso és az új autóval ismerkedő Michael Schumacher fél másodperccel maradt el tőlük.

Vettelhez képest még a sauberes Sergio Perez tudott egy másodpercen belül maradni, a többiek már jelentős lemaradásokkal kerültek fel a táblázatra.

A legjobb idők szinte mind délelőtt születtek, a pilóták és a csapatok délután már leginkább hosszabb, jobban megtankolt etapokat futottak.

Kimondottan rossz napja volt a Lotusnak és a Caterhmanek. Az előbbi csapatnál már délelőtt világossá vált, hogy valami gond van az új, második kasztnival, így pár kör után Romain Grosjean kiszállt és be is fejezték a munkát. A kasztnit visszaküldték a gyárba, holnapra pedig már a két hete Jerezben használt példányt küldik pályára.

A Caterhamnél Heikki Kovalainennek a nap végére sikerült ugyan 31 kört összehoznia, de a nap nagy részét kényszerpihenőn töltötte, ugyanis az autóban még délelőtt eltört a kormánynyomtáv-rúd, javítgatni kellett.

A Marussiánál ellenben igen elégedettek lehetnek a keddel, hiszen az újonc Charles Pic 121 kört teljesített gond nélkül a tavalyi autóval, pont erre van szüksége.

Hozzá hasonlóan szorgalmas volt egyébként Hamilton, ő 114 kört tett meg, Hülkenberg és a williamses Senna pedig 97-97-tel zárt. Vettel 79-et, Alonso 75-öt, Schumacher 51-et hozott.

Teszt, Barcelona, 2012.02.21.

#PilótaCsapatIdő
 1. S. Vettel
 Red Bull
 1:23.265
 2. N. Hülkenberg
 Force India
 1:23.440
 3. L. Hamilton
 McLaren 1:23.590
 4. D. Ricciardo
 Toro Rosso
 1:23.618
 5. F. Alonso
 Ferrari 1:24.100
 6. M. Schumacher
 Mercedes AMG
 1:24.150
 7. S. Perez
 Sauber 1:24.219
 8. B. Senna
 Williams 1:25.711
 9. H. Kovalainen Caterham F1
 1:26.035
 10. R. Grosjean
 Lotus F1
 1:26.809
 11. C. Pic
 Marussia 1:28.026

VEZESS.HU TOP CIKKEK

Cikk nyomtatása Oszd meg a Citromail-lel!

20 hozzászólás

0 és 10 000 000 Ft között

LEGFRISSEBB HIRDETÉSEK


Red Bull MOBILE a Te Forma 1 Belépõd! Hirdetés

Minden új elõfizetõnk belépõt kap a Magyar Nagydíjra.

WEBÁRUHÁZHirdetés

KÖVETKEZŐ FUTAM

Monacoi Nagydíj

Futam: 2012. 05 27. 14:00

Péntek / 2012.05.24
1. szabadedzés10:00
2. szabadedzés14:00
Szombat / 2012.05.26
3. szabadedzés11:00
időmérő edzés14:00
Vasárnap / 2012.05.27
Futam14:00

ELŐZŐ FUTAM

Pilóták

Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo

Scuderia Toro Rosso

Apró sikerek a közlekedés ésszerűsítésében

30.000 liternyi naplózott tankolás a Szervizkönyvben  több tucat megkezdett ügy az ésszerű közlekedésért, koszorúzás értelmetlen vasúti átjárónál. Pörgő eseményekkel teli hónapjaink összefoglalója következik.

30.000 liternyi naplózott tankolás a Szervizkönyvben több tucat megkezdett ügy az ésszerű közlekedésért, koszorúzás értelmetlen vasúti átjárónál. Pörgő ...

Szavazás

F1 2012 - öt futam, öt különböző győztes. Ki lesz a következő új klubtag?

F1 2012 - öt futam, öt különböző győztes. Ki lesz a következő új klubtag?

Spórolni tudni kell!

GPS készülékek
Már 12 190 Ft-tól
Tetőcsomagtartók
Már 5590 Ft-tól
Gyerekülések
Már 15 230 Ft-tól
Autós mélynyomók
Már 6900 Ft-tól
Akkumlátorok
Már 16 154 Ft-tól
Vásároljon olcsóbban! Még több termék

VIDEÓAJÁNLÓ

Összes videó
Egy pillanaton múlt az autós élete A Ford pályáján a rali-világbajnokság Gyalogos légzsák a Volvo V40-ben Audi A3 dizájn Hiányzó kerék helyett kézikocsi
Hiányzó kerék helyett kézikocsi Autogram 2012 május 20 2,7 liter: így könnyű autózni Autogram Promo Vezess 12.05.20. Autogram 2012 05 13
Opel Adam bemutatkozás Autogram 11. adás 2012.05.06 Autogram 10. adás 2012.04.29 Audi A3 evolúció CX-5 karakuri

Videók & képek keresése:

   
Kérdezek tőle!

autóvásárlási szakértő

Ha új vagy használt autó vásárlása előtt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni! A Vezess.hu stábja

Vezess autóvásárlási tanácsadás

Kérdezek tőle!

hi-fi, tuning szakértő

Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez idő alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során elsősorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.

Team FUSION Hungary

Kérdezek tőle!

vezetéstechnikai szakértő

1998 óta dolgozom vezetéstechnikai instruktorként. Különböző tréningeket tartok cégeknek, illetve magánembereknek.

Székely Gyula

Kérdezek tőle!

jogi szakértő

Közlekedési balesetek, szabálysértési jog, kártérítési képviselet, személyi sérülések miatti kárrendezés, képviselet közvetítői eljárásban.

dr. Kozma Tamás ügyvéd

Várjuk az érdekes autóbemutatókat!

Büszke vagy az autódra? Vagy csak láttál valami marha érdekes kocsit az utcán! Esetleg valaki felb@szta az agyad az úton munkába menet? Márkatalálkozót szerveznél? Írd meg pár sorban és küldd el nekünk!

ui.: A fotókat se felejtsd el feltölteni!


Írok saját tesztet



Július végén a Rabócsi Ringen jártak a driftesek. Megérkeztek a fotók, jó csemegézést!

Rengeteg kép: Drift Festival Máriapócs

Egy szurkolói kezdeményezés keretében bárki eljuttathatja személyes mondanivalóját Michael Schumachernek, ha elegen lesznek az üzenni vágyók, a hétszeres világbajnok a Magyar Nagydíjon emlékkönyvbe gyűjtve kapja meg a neki szánt sorokat.

Üzenj te is Schumachernek!

Autóm feltörése, mindenféle dolgok ellopása Boszniában, majd végeláthatatlan ügymenet Magyarországon, avagy miért nem a bosnyák gengszterek állnak a népszerűségi listám legalján?

Tanmese: betörik az ablakot, ellopják az iratot

Szimulátor rajongók figyelem!

A kis varrógép

Kis autóból nagyba vágyni: sokan éreznek így. Páran meg is lépik a váltást. Aztán csodálkoznak, mennyivel többe kerül az autózás nagyobb kocsival. Pláne, ha az használt és magyar.

Igaz történet egy visszatekert Peugeot-ról

Július 11-12.-én 2 napig Dánfok lesz a Vento(sok), VW-ek mekkája!

IV. Országos VW Vento találkozó