2010.07.25. 15:50

Szöveg: Baka Gábor

Oszd meg ezt a cikket:

F1: A Ferrari Alonsónak adta a győzelmet

Csapatutasítás Hockenheimben

Kulcsszavak: Hockenheim, Fernando Alonso, Sebastian Vettel, Felipe Massa, Német Nagydíj, Ferrari


A Ferrari nyilvánvalóan kiosztotta a szerepeket, a Német Nagydíjtól Fernando Alonso játssza Michael Schumachert, míg Felipe Massa Rubens Barrichello utódja lett: Vettel elrontott rajtja után az olasz csapat kezében volt a kettős győzelem, a dobogó első fokáról azonban a bokszutcában döntöttek, azt az esélyesebb pilóta, Alonso kapta.


A rajtnál Sebastian Vettel megint nem tudta vezetésre váltani a pole-t, nem startolt tökéletesen, így megpróbált Fernando Alonsóra ráhúzva védekezni, azonban a mögüle, a harmadik rajtkockából induló Felipe Massa a külső íven lazán elment mindkettejük mellett, az első kanyarban pedig a spanyol is a Red Bull elé került.

Lewis Hamilton a hajtűben vette el a negyedik pozíciót Mark Webbertől, Schumacher is jól rajtolt, három helyet javítva csapattársa, Nico Rosberg elé került a nyolcadik helyre. A Toro Rossó-s Sebastien Buemi és a Force Indiá-s Adrian Sutil az első körben ütközött, a svájci ifjonc autóján a hátsó szárny, a németén az első szárny sérült, Buemi ki is állt.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

A rajtot követő körökben a pontszerző helyeken beállt a Massa, Alonso, Vettel, Hamilton, Webber, Button, Kubica, Schumacher, Rosberg, Kobayashi sorrend.

A kerékcseréket Vettel kezdte, a német a 13. körre váltott a kemény gumikra, őt Alonso és Webber követte, a spanyol a negyedik helyre ért vissza, Webber viszont a kilencedik helyre szorult be. Két körrel később Massa és Hamilton is cserélt, megőrizték a relatív pozícióikat.

Button szokása szerint hosszú első etappal próbált taktikázni a gumival, sokáig vezetett, csak a 23. körre cserélt és nyert is vele, közvetlenül az 5. helyre jött vissza Hamilton mögé. Ezalatt Fernando Alonso a 21-22. körben keményen támadta a kemény gumikon már nem olyan magabiztos Massát, sikert azonban nem ért el, és a következő körökben vissza is lassított.

A cserék után az első hat helyen Massa, Alonso, Vettel, Hamilton, Button és Webber állt, a hetedik helyen Pedro de la Rosa maradt kinn sokáig, az ő kiállása után Kubica, Rosberg Schumacher és Petrov osztozott a pontszerző helyeken.  

Massa a 48. körben elég burkolatlan csapatutasítást kapott, a versenymérnök, Rob Smedley figyelmeztette a brazilt, hogy Alonso gyorsabb nála, majd megkérdezte, hogy a pilóta értette-e az üzenetet. Massa értette: a következő körben barrichellói lojalitással átadta a vezetést Alonsónak.

A harmadik helyen sokáig légüres térben autózó Vettel az utolsó tíz körben egyre közelebb férkőzött Massához, de a korábban "lassú" brazil is rákapcsolt, megőrizte a második helyet.


Alonso a győzelemmel ugyan az ötödik helyen maradt a bajnokságban, de 24 pontnyira zárkózott az éllovas Hamiltonhoz. A második helyen álló Button lemaradása 14 pont csapattársához képest, mögöttük a két Red Bull-os 136-136 ponttal áll, három győzelmének köszönhetően Webber a harmadik.

A konstruktőri versenyben a Ferrari hátránya a kettős győzelem ellenére is óriási: a 300 pontos McLarentől 92 ponttal van lemaradva az olasz csapat.

A világbajnokság a jövő hétvégén hazánkban, a Magyar Nagydíjjal folytatódik.

Német Nagydíj, Hockenheim, 2010.07.25.
  • Név
  • Csapat
  • Idő
  • Kör
  • Legjobb kör: 1:15.824 Sebastian Vettel

SZPONZORÁLT HIRDETÉSEK

Hozzászólások (legfrissebb 5, összesen: 215)

1orrú - 2010.07.30   23:28

papaya !

Azon a bicajversenyen első lennél, vagy második ?

papaya - 2010.07.29   14:29

Száz szónak is egy a vége, itt nem lehet egyénieskedni, mert a CSAPAT- érdeke a lényeg! Lásd az összes bringaverseny! Ott is alárendelődnek a rosszabb helyzetben levő bringások, és hordják a vizet a jobbaknak, /szó szerint/oszt ennyi!!!! Giro, Tour, stb.

csoki66 - 2010.07.29   13:41

bigjoe! Az ilyen hozzáállás miatt fog lassan eljutni oda a F1, hogy talán pár év múlva azt látjuk, Alonso az orrával tolja be a célon egy 130 kilós milliárdos seggét a célon. Ilyen versenyeket kívánok neked!

bigjoe - 2010.07.29   12:32

Massa szemét módon viselkedett! Önként és dalolva át kellett volna engedni a vezetést, utána pedig minden tudásával védeni csapattársát

krtnorbi001 - 2010.07.29   11:30

Kedves HölgyVálasz

Először elnézést szeretnék kérni tőled.
Nem volt szándékomban felbőszíteni senkit.
Soha nem volt bajom Barrichello-val mert szerintem EMBERILEG az egyik legjobb pilotákhoz tartozik.
Nem kétlem hogy tapasztalt de nem világbajnok alkat tud győzni nagyon komoly versenyeket tud produkálni.
Wéber Gábor jól mondta hogy vannak piloták,nem csak Barrichellora gondolok PL:Coulthard,Massa,Irvine,Ralf Schumacher,Berger,Alesi,stb….
Akik nem tud összerakni egy világbajnoki cimet,(persze szar autoval nem lehet lásd 2010 Michael Schumacher). de ők ültek komoly autokban is amiből elöbb vagy utobb ki lehetett volna hozni valamit.(lásd Michael Schumacher Ferrari 1996-tól 1999-ig)
Prost le traktorozta a Ferrarit 1992-ben és ahelyet hogy a tapasztalatával felhúzta volna a Ferrarit inkább gyorsan kiugrot belöle.
Schumi a Benetton után a 1996-os Ferrarira mondhata volna hogy emberek mi ez a moslék mert az a három győzelem tényleg karcsú.
Szívesen látta volna más csapat is pilotája ként
Szóval engem az zavar hogy aki eredményt tesz le az asztalra azt fikázák állandoan,és a lehetséges valakiket meg királyként kezelik.
Akiknél a „de ha igy, de ha úgy, de ha amúgy történt volna akkor……”
Akkor mi?????
Hangzatos szavakat én is tudok mondani és sajnáltatni is tudom magam.
Bár tudom hogy ez a hétköznapi életünkben is igy van.
Akik felépítenek valami komolyat azok nem szoktak szövegelni csak teszik a dolgukat amivel elörébb juthatnak, akik szövegelnek fényezik magukat sajnáltatják magukat és mindig mást hibáztatnak a saját sikertelenségük miatt azok nem igazán eredményesek.
Felteszem a kérdést hogy valaki miért eredményes,valaki miért nem mindaketten emberek.
De inkább ebbe ne menjünk bele mert ez hosszú story lenne.:-)
Barrichello-nak a Brawn-ba lett volna esélye hogy összerakjon egy VB címet.
Egy kis INFO:
-2008. decemberében a Honda bejelentette, hogy kiszáll a Formula–1-ből és eladja csapatát. Hosszú várakozás után, 2009. februárjában végül a korábbi csapatfőnök, Ross Brawn vette meg a korábbi Honda csapatot és Brawn GP néven, brit színekben benevezte a 2009-es világbajnokságra.[3] !!!Barrichello helye is ekkor vált véglegessé, Bruno Sennával szemben.!!!! Az új szabályoknak megfelelő autó készen volt ugyan, de a versenyzők csak néhány héttel a világbajnokság rajtja előtt tesztelhették..Utána lehet nézni.
Hidd el Hogy Brawn vele számolt vagy vele is és most nem csak elhitették vele bár ebbe egyikünk se látt bele úgy gondolom.
„A beült a Brawn-ba” kijelentésemet úgy értetem hogy azzal lett volna esélye bocsi a helytelen megfogalmazásért.:-)
Nézük Barrichellot amikor még nem volt elnyomva,és nézük Schumachert amikor még nem volt elnyomó!
- A Formula–1 előtt
Barrichello 1981-ben, kilenc évesen kezdett el gokartozni. 1988-ig öt brazil bajnoki címet és két Dél-Amerika-bajnoki címet nyert. 1988-ban a kilencedik helyen végzett a gokart világbajnokságban, majd 1989-ben autókra váltott. Ebben a szezonban a negyedik helyen végzett a brazil Forma-Ford 1600 bajnokságban.
1990-ben Európába költözött és a Forma-Vauxhall-Lotus sorozatban (11. hely), valamint a Forma-Opel-Lotus sorozatban versenyzett, amelyet azonnal meg is nyert (futamgyőzelem Zandvoortban, Silverstone-ban, Hockenheimben, Spa-Francorchamps-ban és Jerezben). Ugyanezt tette a következő szezonban a West Surrey Racing Team színeiben a brit Formula–3-ban, ahol David Coulthard volt legnagyobb ellenfele.
1992-ben a Forma-3000-be szerződött az Il Barone Rampante csapathoz és a bajnokság harmadik helyét szerezte meg. Tehetségére ekkor már a Formula–1-es csapatok is felfigyeltek, így 1993-ra leszerződtette a Jordan csapat

-
A Forma–1 előtt Michael Schumacher

Édesapja kőműves, édesanyja egy kis büfé vezetője volt. Az apa, Rolf Schumacher másodállásban a kerpeni Wolfgang Graf Berghe von Trips gokartpályán dolgozott felügyelőként. [10] Michael negyedik születésnapjára kapta szüleitől első gokartját. 1975-ben – hatévesen – érte el első jegyzett sikerét: a kerpeni gokart klub bajnoka lett. 1984-ben német junior bajnoki címet szerzett gokartban, amelyet 1985-ben is megismételt és egy junior világbajnoki második helyezéssel is megtoldott. 1986-ban harmadik helyen végzett a német felnőtt gokart bajnokságban és a felnőtt Európa-bajnokságban. 1987-ben német bajnok és Európa-bajnok lett. Már gokartos korában találkozott olyan későbbi Forma–1-es ellenfelekkel, mint Mika Häkkinen vagy Heinz-Harald Frentzen.[10]
1988-ban kezdett el autókkal versenyezni a német Formula König sorozatban.[11] A bajnokság tíz futamából kilencet megnyert, egyen a második helyen végzett. Ugyanebben az évben hatodik helyet szerzett a német Forma–Ford 1600 bajnokságban (a 12 versenyből álló bajnokságban csak 10 futamon vett részt) és második lett a Forma-Ford 1600 Európa-bajnokságban (az 5 versenyből álló bajnokságban 4 versenyén vett részt). Ebben az évben találkozott Willi Weberrel, aki egy német Formula–3-as csapat, a WTS csapatfőnöke volt és fiatal tehetségek felkutatásával foglalkozott. Webernek egy esős futamon tűnt fel Schumacher remek autókontrollja a vizes aszfalton és 1989-re leszerződtette csapatába, valamint menedzsere lett a versenyzőnek.[10]
Első Forma–3-as szezonjában a német bajnokság harmadik helyén végzett Karl Wendlinger és Heinz-Harald Frentzen mögött. Utóbbival pontegyenlősége volt (163 pont), előbbi egy ponttal előzte meg. Ugyanebben a szezonban elindult a Makaói Forma–3-as Világkupán is (amelyen a világ különböző Forma–3-as bajnokságainak legjobbjai mérik össze tudásukat). Az első futamot megnyerte, a másodikban azonban kiesett.
1990-ben megnyerte a német Forma–3-as bajnokságot és a Makaói Világkupát is, ahol Mika Häkkinen volt legnagyobb riválisa. Néhány héttel később a Forma–3-as Fuji Kupát is megnyerte és a Makaó–Fuji duplázással – ami előtte még soha senkinek nem sikerült – 30 ezer dolláros pénzjutalmat kapott.[11]
Ugyanebben az évben az 1989-es Forma–3-as bajnokság első három helyezettje, Wendlinger, Frentzen és Schumacher lehetőséget kapott arra, hogy részt vegyen a Mercedes-Benz pilótaképző programjában, az ún. „junior programban”, amelynek az volt a célja , hogy versenyzőket neveljen ki arra az esetre, ha a stuttgarti gyár beszáll a Forma–1-be (ez 1993-ban történt meg). A három fiatal pilóta a C-csoportos sportautó világbajnokságban vett részt a Sauber-Mercedesszel. Kilenc versenyt futottak a sorozatban, egy autót minden versenyen két pilóta vezetett felváltva. A törzspilóta a tapasztalt egykori Forma–1-es versenyző, Jochen Mass volt, míg a fiatalok futamról futamra váltották egymást az oldalán. Négy futamon vett részt Masszal, ebből egyen diszkvalifikálták őket, kettőn második helyet értek el, egyet pedig megnyertek (Mexikóváros). Wendlinger szintén négy versenyt futott le Mass oldalán és az ő kettősük is egy futamot nyert. Wendlinger és ő azonos ponszámmal a bajnokság ötödik helyén végzett, a Sauber-Mercedes pedig csapatvilágbajnok lett. Frentzen csak egy versenyen indult, mivel ebben az évben elhagyta a Mercedest és leszerződött a Jordan Forma–3000-es csapatához.
1991-ben már Wendlinger volt csapattársa, a Sauber-Mercedes azonban rendkívül megbízhatatlan volt. A fiatal kettős nyolc futamból mindössze hármon ért célba – igaz, ebből egyet megnyertek (Autopolis), egyen másodikak lettek, a Le Mans-i 24 órás versenyen pedig – ahol Schumacher futotta meg a verseny leggyorsabb körét – Fritz Kreutzpointerrel kiegészülve az ötödik helyen végeztek legjobb mercedesesként.[11]
1991-ben „vendégszerepelt” a német túraautó bajnokságban, a DTM-ben és a Japán Forma–3000-ben is. A DTM-ben – ahol szintén a Mercedes színeiben indult – az utolsó futamon ütközött a bajnoki pontversenyben vezető Johnny Cecottoval (BMW) és ezzel önkéntelenül is bajnokká tette márkatársát, Klaus Ludwigot. A Japán Forma–3000-ben a sugói futamon indult el és a második helyen végzett.
Belépő a Forma–1-be – Jordan [szerkesztés]


Schumacher Jordannel
1991 végén úgy tűnt, hogy a következő évben a Forma–3000-ben folytatja pályafutását, de menedzsere, Willi Weber az egyik sportautó futamon hírt kapott arról, hogy a Jordan Forma–1-es csapatának versenyzője, Bertrand Gachot Angliában börtönbe került, mivel gázspray-vel lefújt egy taxisofőrt.[12] A Mercedes junior programjának vezetője, Jochen Neerpasch és Willi Weber együtt szervezték meg, hogy tesztelési lehetőséget kaphasson a Jordantől. A német versenyző Silverstone-ban ült először Forma–1-es autóba és a tesztelésen rögtön lenyűgözte gyorsaságával a Jordan vezetőit. A döntés megszületett: ő indulhat a Belga Nagydíjon Gachot helyetteseként.[12]
Bár még sosem járt korábban a Spa-Francorchamps-i Forma–1-es pályán (ezzel szemben menedzsere azt mondta a Jordannek, hogy igen) és első „éles bevetése” előtt mindössze egy Forma–1-es teszten vett részt, a Belga Nagydíj időmérő edzésén mégis a remek hetedik rajtkockát szerezte meg és több, mint egy másodpercet vert tapasztalt csapattársára, Andrea de Cesarisra. A versenyen aztán kuplunghiba miatt 400 méter után kiesett,[13] az edzéseken nyújtott teljesítménye mégis elég volt ahhoz, hogy felfigyeljen rá a Benetton csapat, és a következő futamtól leszerződtesse.
A csapatváltás körülményei meglehetősen zavarosak voltak. A Jordan első versenye előtt aláíratott vele egy szándéknyilatkozatot, amely szerint a futam után alá fog írni egy szerződést a Jordannel. A Mercedes junior programjának vezetője, Jochen Neerpasch telefonon arra utasította, hogy a szándéknyilatkozat szövegét módosítsa és úgy írja azt alá. Ekkor még mindig a Mercedes versenyzője volt, és az ő szolgálataiért, valamint némi pénzért cserébe a stuttgarti gyár reklámfelületet kapott volna a Jordan autóin. Mivel a Mercedesnek fizetnie kellett volna a Jordannek azért, hogy náluk versenyezzen, nem akarták, hogy a pilóta hosszú távra elkötelezze magát az ír csapat mellett, különösen annak tükrében, hogy a Benetton fizetni is hajlandó lett volna érte,[12] [14][15] így a német pilóta második versenyétől utóbbi istállónál folytatta pályafutását


Elég régóta nézem a F1-et hogy valamilyen szintű rálátásom legyen a dolgokra de persze én is tévedhetek és láthatok dolgokat rosszul.
Bár az F1 kicsit olyan mint a politika sok mocskos dolog huzodik a háttérben.

További 210 hozzászólás »

Szólj hozzá Te is!

Beküld
Belépés Regisztráció
 

KÖVETKEZŐ FUTAM

Olasz Nagydíj

Futam: 2010. 09 12. 14:00

Péntek / 2010.09.10
1. szabadedzés10:00
2. szabadedzés14:00
Szombat / 2010.09.11
3. szabadedzés11:00
időmérő edzés14:00
Vasárnap / 2010.09.12
Futam14:00

ELŐZŐ FUTAM

Belga Nagydíj

Futam: 2010.08.29

Használtteszt: Ford- és Skoda-rendőrautók

Teljesen egyenrangú autók, rendőri munkára és családi autónak is megfelelnek. Megbízhatóságukkal sincs baj, mégsem egyformák

Egy rendőrautó többet kap, mint az úrvezetők autói, sorsa összevethető a céges kocsik sanyarú életével. Mostanra már a Focusokban is van elég kilométer, ...

Szavazás

Alonso, Button és Vettel is nullázott Belgiumban - hány esélyes van még a címre?

Alonso, Button és Vettel is nullázott Belgiumban - hány esélyes van még a címre?

Vásárolj olcsóbban

Autós erősítők
akár 10 000 Ft-ért
Autós hangszórók
akár 3 500 Ft-ért
Mobiltelefonok
akár 8 000 Ft-ért
Autós TV-k
akár 15 000 Ft-ért
Autós CD/MP3 lejátszók
akár 11 000 Ft-ért
 

VIDEÓAJÁNLÓ

Használt rendőrautók Biciklisek BMW X5 Autósok, akik vajon miben ülnek Rendőrautók közlekedése
Trabant vs. Lamborghini Öngyilkos eszköz biztonsági öv helyett Demonstráció a fal ellen Csatornafedél

Videók & képek keresése:

Topik címeUtolsó hozzászólásTopikindító

VW-pártiság

11513 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (15:01) v_music 2004. 01. 11

Autós költségek

2869 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (14:57) hargitainorbert 2005. 05. 20

POLITIKAMENTESSÉG !!!

29698 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (14:17) apaarpi 2006. 05. 25

AUTÓÁPOLÁS

227 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (14:04) Pucsy 2006. 10. 19

BMW

5371 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (13:13) v_Greg 2002. 06. 25

Téligumi eladó!!!

23 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (13:09) v_B.Éva 2005. 10. 13

Admin, közérdekű dolgok

1752 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (11:29) v_BERKA 2004. 10. 06

Fiesta ST vs Swift Sport

4128 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (10:22) tarjáni 2007. 09. 07

Alkatrészek eladása

25 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (10:16) v_Greg 2005. 03. 15

Opel Astra H

19524 hozzászólás a topikban

- 2010. 09. 06 (09:34) norbi50 2005. 03. 21
     
Megannyi topik van még a fórumban, nézd meg
   
Kérdezek tőle!

autóvásárlási szakértő

Ha új vagy használt autó vásárlása el?tt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni! A Vezess.hu stábja

Vezess autóvásárlási tanácsadás

Kérdezek tőle!

hi-fi, tuning szakértő

Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez id? alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során els?sorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.

Team FUSION Hungary

Kérdezek tőle!

vezetéstechnikai szakértő

1998 óta dolgozom vezetéstechnikai instruktorként. Különböz? tréningeket tartok cégeknek, illetve magánembereknek.

Székely Gyula

Kérdezek tőle!

jogi szakértő

Minden, ami közlekedés! Közlekedési balesetek, szabálysértési jog, kártérítési képviselet, személyi sérülések miatti kárrendezés, képviselet közvetít?i eljárásban.
e-mail.: orgovanyi@ugyved.hu

dr. Orgoványi Krisztián ügyvéd

Várjuk az érdekes autóbemutatókat!

Büszke vagy az autódra? Vagy csak láttál valami marha érdekes kocsit az utcán! Esetleg valaki felb@szta az agyad az úton munkába menet? Márkatalálkozót szerveznél? Írd meg pár sorban és küldd el nekünk!

ui.: A fotókat se felejtsd el feltölteni!


Írok saját tesztet



Szimulátor rajongók figyelem!

A kis varrógép

Kis autóból nagyba vágyni: sokan éreznek így. Páran meg is lépik a váltást. Aztán csodálkoznak, mennyivel többe kerül az autózás nagyobb kocsival. Pláne, ha az használt és magyar.

Igaz történet egy visszatekert Peugeot-ról

Július 11-12.-én 2 napig Dánfok lesz a Vento(sok), VW-ek mekkája!

IV. Országos VW Vento találkozó

Az els? harmincezer. Mármint kilométer.

Bár csak 18 éves vagyok, elég régóta az autó, mint fogalom a mindenem.

Városba szánva - Suzuki Splash 1.0 Glx AC

Aki az autózást szereti, feltétlenül keressen alkalmat egyszer az életben, hogy egy ilyen páncélhintóban suhanjon.

Olvasói teszt: Mercedes-Benz W124