F1: Az F1 ura beijedt!
2009.11.17. 12:30
Szerző: Baka Gábor
A Toyota kilépése és a Renault jövőjének elbizonytalanodása annyira megijesztette Bernie Ecclestone-t, hogy több pénzt ajánlott a csapatoknak a sport bevételeiből, ha garanciát vállaltak volna a maradásra, de ilyen áron még nagyobb tortaszelet sem kellett.
A Financial Times értesülése szerint a Forma-1 kereskedelmi jogainak igazgatója, Bernie Ecclestone komoly pénzügyi ajánlattal akarta megvenni a csapatok hűségét, de az üzlet nem jött össze.
Bár a csapatok az elmúlt másfél évben többször követelték ezt, úgy tűnik, hogy ilyen egyezségre még ekkora pénzzel sem lehet őket rávenni - a lap szerint az üzletet visszautasították.
Ecclestone állítólag jogi lépéseket is fontolgatott a Toyota ellen a Concorde Agreement megszegése miatt, de a Financial Timesnak beismerte, hogy egyszerűen nem lehet megakadályozni a gyártók távozását.
"A gyártók nem akarják elkötelezni magukat, nem tudni, mit tesznek a jövő héten" - panaszolta Ecclestone.
Szponzorált hirdetések
WEBPLÁZA AJÁNLATOK
Következő futam
Futam: 2010. 03 14. 13:00
Várható időjárás a futam napjain:
Péntek / 2010.03.12
-
2. szabadedzés 12:00 Nico Rosberg
Szombat / 2010.03.13
-
3. szabadedzés 9:00
-
Időmérő edzés 12:00
Vasárnap / 2010.03.14
-
Futam13:00


