2010.03.16. 13:45

Szöveg: Baka Gábor

26 hozzászólás

Cikk nyomtatása Cikk küldése e-mailben Oszd meg a Citromail-lel!

F1: Alonso busás hasznot hajt

Kulcsszavak: Michael Schumacher, Santander, Fernando Alonso, szponzor, Ferrari


Az elmúlt három évben a McLaren szponzoraként szereplő spanyol pénzintézet, a Santander amellett, hogy a wokingi csapat pilótáit továbbra is szponzorálja, 2010-től a Ferrari támogatására helyezte át a hangsúlyt.

A váltás természetesen nem véletlen, hiszen a spanyol kedvenc, Fernando Alonso az idei évtől már a maranellói csapatnál versenyez. Úgy tűnik, a kétszeres világbajnok "meg is hálálja" a befektetést, jelenléte hatalmas hasznot hajt a Santandernek.

Spanyol sajtóértesülések szerint a Ferrarit évi 40 millió euróval támogató pénzintézet csak a téli tesztidőszakban és a szezonnyitó hétvége folyamán 25 millió euró értékű médiamegjelenést könyvelhetett el, míg tavaly a McLaren szponzoraként egész idény alatt ért el 80 milliót az összeg.  

Alonso ferraris bemutatkozása és Michael Schumacher visszatérése a két versenyző hazájában az F1-et közvetítő televízióknak is nagyon jót tett, a hírek szerint Spanyolországban és Németországban duplájára nőtt a nézők száma. A futamot 5,6 millió spanyol követte élőben, míg a németek közül 10 millióan figyelték Schumi versenyét - a számok mindkét piacon 50 százalékos részesedést jelentettek.    

VEZESS.HU TOP CIKKEK

0 és 10 000 000 Ft között

LEGFRISSEBB HIRDETÉSEK

Hozzászólások (legfrissebb 5, összesen: 26)

putzcross - 2010.03.17   14:53

osztom senga2 véleményét!!!
Én személy szerint nagyon örülök ennek a hírnek, mert mindig is hittem Alo tudásában, még akkor is, mikor nem futott úgy a szekere, ahogyan kellett volna. Ez technikai sport, nem csak az emberen múlik a siker. De bizton állítom, h az egyik legjobb ( szememben a legjobb ) pilóta és tiszta szívemből kívánom, h ez év végén meg is mutatkozzon az eredményében!
Go Alonso!!!

senga2 - 2010.03.17   06:36

Ó, mi van itt. Valóban, az utált ellenfélről szóló cikkeket NEM KELL elolvasni, főleg kommentelni hozzá. Árt a vérnyomásnak, ami, ha magas, árt az egészségnek. Akit pedig a HÍREK érdekelnek, el merik olvasni, mert nem érzelem hajtja őket.
Tessék már abba hagyni, és békét kötni!
El kell ismerni, Alonso nagyon jó pilóta, és a hírek szerint jó csapatjátékos. Bizonyára igaz, hogy most ül élete legjobb autójában, élvezi, és vezet, mint régen. 1 futam után még nem kéne bajnoknak kikiáltani, de szépen ment, a gép is jól működött, gratulálok. A Ferrari nagyon felkészült az idei évre, a pilótái erősek, lehetőségük van a nyerésre. A többieken múlik, hogy engedik-e.

tegez - 2010.03.16   21:49

Bocs fiúk még egy két mondat.Kedves bubu 45!
Nem hinném,hogy Massa átadta volna a helyét.Igen csak vágyik a VB címre.
Én nem is sajnálnám tőle mert Őt is egy kiegyensúlyozott pilótának tartom,attól függetlenül,hogy sokan azt mondják gyermeteg.Ez a pátosítás pedig megnehezíti a céljait,de el kell ismerni Ő nem a legjobb rajroló.Jól teljesít és,ha annó a szerelők az évben nem cseszik el Ő a bajnok,félre téve kinek mennyi műszaki baja volt.Kedvelem Őt,de azt hiszem Alo jobb nála.Raikkönen -t annó sok ismerősöm istenítette.Jó pilóta,de a "kocsira" nem figyel,és ne feledjük Massa jobban teljesített nála.Tehát bubu45 én szeretem Massat és sok sikert kívánom neki,mert ott van tudásban,fejben,összetetten.Azt viszont el kell ismerni,hogy Alo valamivel jobb.Remélem sokáig fognak együtt versenyezni,és mind a kettő lesz VB bajnok a Ferrinál.Ja és nem megegyezés és utasításra.
Ebben az évben és ezekkel a szabályokkal tényleg megölték a tudás lehetőségét.

alonso78 - 2010.03.16   21:41

iq bajnok newf1 hozza a formáját ugyanis ő még 2072-ben is a Piqet ügyről fog vetíteni pedig nem bizonyított, hogy Alonak volt e köze hozzá.
Szegény newf1 bekattant.
Meséld el akkor japánban, hogy tudott nyerni a Renaultal ???

alonsofan - 2010.03.16   20:42

webes és bézé 31!
Húzzatok már el a büdösfrancba milyen kalapácsképű azé majd látni szeretném a képedet amikor a te általad kalapácsképű alibaba bajnok lesz.
Beze 31 : Hozzád is ugyanez vonatkozik ellehet tünni rontjátök a légkört és a sz@r írásotokkal csak a helyet foglaljátok.

További 21 hozzászólás »

Szólj hozzá Te is!

Beküld
Belépés Regisztráció

Hirdetés



Nyereményjáték

Regisztrálj most a vezess.hu-ra és nyerj iGO8 alapú CNS Globe navigációt!

Regisztrálj most a vezess.hu-ra és nyerj iGO8 alapú CNS Globe navigációt!

ELŐZŐ FUTAM

Brazil Nagydíj

Futam: 2011.11.27

Pilóták

Nico Rosberg

Nico Rosberg

Mercedes GP Petronas

Szmogriadó: mi lesz 700 ezer autóval?

Mintegy 700 ezer, a rendszámján piros matricát viselő jármű közlekedik az országban. Megelőzendő a szmogriadós tiltást, ezek egy részét simán át lehetne soroltatni egy másik kategóriába.

Mintegy 700 ezer, a rendszámján piros matricát visel? járm? közlekedik az országban. Megel?zend? a szmogriadós tiltást, ezek egy részét simán át lehetne ...

Szavazás

Melyik az eddigi legcsúnyább új F1-es?

Melyik az eddigi legcsúnyább új F1-es?

Spórolni tudni kell!

Laptopok
Már 52 900 Ft-tól
Tábla PC-k
Már 19 900 Ft-tól
Legújabb okostelefonok
Már 16 890 Ft-tól
Elektromos borotvák
már 1780 Ft-tól
Autós CD/MP3 lejátszók
Már 5400 Ft-tól
Vásároljon olcsóbban! Még több termék

VIDEÓAJÁNLÓ

Összes videó
Svéd téli közlekedés kétsávos főúton Ford-előny a Svéd-rali nyitányán Ford-előny a Svéd-rali nyitányán Szárnyal a jeges Hummer-humor Szárnyal a jeges Hummer-humor
Hóban-fagyban a ralisztárok Harc a hó ellen GT-R 2012 start Még több 911 Azúj Porsche 911 menet közben
PV11_0023.mp4 Nissan Juke-R Dubai Volvo  SARTRE GT 86 motorhang belső GT 86 motorhang kívül

Videók & képek keresése:

   
Kérdezek tőle!

autóvásárlási szakértő

Ha új vagy használt autó vásárlása előtt álltok és az eddigi válaszok, tesztek átnézése nem segít a döntésben, írjatok, és megpróbálunk segíteni! A Vezess.hu stábja

Vezess autóvásárlási tanácsadás

Kérdezek tőle!

hi-fi, tuning szakértő

Csapatunk 2004 óta foglalkozik autó tuninggal. Ez idő alatt volt szerencsénk számos típussal megismerkedni. Munkánk során elsősorban hifi és multimédia beszereléseket végzünk, ám készítettünk már jó pár teljes átépítést is.

Team FUSION Hungary

Kérdezek tőle!

vezetéstechnikai szakértő

1998 óta dolgozom vezetéstechnikai instruktorként. Különböző tréningeket tartok cégeknek, illetve magánembereknek.

Székely Gyula

Kérdezek tőle!

jogi szakértő

Közlekedési balesetek, szabálysértési jog, kártérítési képviselet, személyi sérülések miatti kárrendezés, képviselet közvetítői eljárásban.

dr. Kozma Tamás ügyvéd

Várjuk az érdekes autóbemutatókat!

Büszke vagy az autódra? Vagy csak láttál valami marha érdekes kocsit az utcán! Esetleg valaki felb@szta az agyad az úton munkába menet? Márkatalálkozót szerveznél? Írd meg pár sorban és küldd el nekünk!

ui.: A fotókat se felejtsd el feltölteni!


Írok saját tesztet



Július végén a Rabócsi Ringen jártak a driftesek. Megérkeztek a fotók, jó csemegézést!

Rengeteg kép: Drift Festival Máriapócs

Egy szurkolói kezdeményezés keretében bárki eljuttathatja személyes mondanivalóját Michael Schumachernek, ha elegen lesznek az üzenni vágyók, a hétszeres világbajnok a Magyar Nagydíjon emlékkönyvbe gyűjtve kapja meg a neki szánt sorokat.

Üzenj te is Schumachernek!

Autóm feltörése, mindenféle dolgok ellopása Boszniában, majd végeláthatatlan ügymenet Magyarországon, avagy miért nem a bosnyák gengszterek állnak a népszerűségi listám legalján?

Tanmese: betörik az ablakot, ellopják az iratot

Szimulátor rajongók figyelem!

A kis varrógép

Kis autóból nagyba vágyni: sokan éreznek így. Páran meg is lépik a váltást. Aztán csodálkoznak, mennyivel többe kerül az autózás nagyobb kocsival. Pláne, ha az használt és magyar.

Igaz történet egy visszatekert Peugeot-ról

Július 11-12.-én 2 napig Dánfok lesz a Vento(sok), VW-ek mekkája!

IV. Országos VW Vento találkozó