F1: Vettel szerint vasárnap nem lesz probléma

Szerző: Vezess levél küldés
Dátum: 2016.04.30. 15.38

Nico Rosberg egyértelműen a győzelemért indul az Orosz Nagydíjon, miután szombaton megszerezte a pole pozíciót. A német mögött Sebastian Vettel és Valtteri Bottas volt a két leggyorsabb. Így nyilatkoztak a legjobbak:

barc_teszt_03_05 Ha kíváncsi vagy mi történt a Forma-1 Orosz Nagydíj időmérőjén, kattints erre a linkre! Nico Rosberg (1.): Elég biztos voltam abban, hogy elég lesz a köröm (ezért mert az időmérő vége előtt kiállni – a szerk.). A Ferrari messze a volt a Q2-ben, a Lewis pedig nem vett részt a Q3-ban, így elég biztos voltam benne, hogy elég lesz az időm. Persze némi bizonytalanság volt benne, de amikor Sebastian átment a célvonalon, örültem, hogy megmaradt a pole pozíció. Nem tudom, mi történt Lewisszal, csak magammal foglalkoztam. Jól éreztem magam a kocsiban, minden tökéletesen összeállt a Q2-től kezdve. A többiek rendkívül pechesek volt, így egy kicsit könnyebb lesz holnap, de egy Forma-1-es futam soha nem könnyű. Nem írhatjuk le előre, mert onnan is jó versenyt lehet futni, ahonnan Sebastian indul (váltócsere miatt a 7. helyre kerül – a szerk.), Kimi vagy Valtteri. Koncentrálnom kell és a lehető legjobban kell tennem a dolgomat. Pillanatnyilag örülök annak, ahogy az időmérő edzés alakult. Tökéletes volt a kocsi egyensúlya. Egész hétvégén fejlődtünk, a Q2-ben pedig ráéreztem valamire. Még nem gondolok a holnapi napra, de a rajthelyem jó és a többiek rajtpozíciója is a kezemre játszik. Megpróbálom megnyerni a futamot.

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel (2.): Nyilván örültem volna, ha közelebb vagyunk a Mercedesekhez, de már a Q2-ben láttuk, hogy Nico különösen erős és nagyon jó kört rakott össze. Mi kihoztuk a maximumot a körülményekből. Előnyünk lett abból, hogy Lewis nem indulhatott a Q3-ban, így megszerezhettem a második helyet. Örülök, mert holnap a tiszta oldalról indulhatok, és onnan is jó versenyünk lehet. Jó érzés vezetni az autót, eddig a hétvégén jók voltunk. Nem lesz probléma. Nyilván nem örülök a Ferrari meghibásodási problémáinak, de nem frusztrál, ez benne van az autóversenyzésben. Nem terveztük, nem szándékosan csináltuk. Keményen dolgozunk, hogy befogjuk a Merciket. Versenytempóban jól állunk, ezt már bizonyítottuk idén.  Még nem volt tiszta versenyünk, talán holnap összejön. Sose lehet tudni. Egész hosszú futam lesz holnap, ezen a pályán bármi megtörténhet. Az idény vége még messze van. Az a cél, hogy holnap a maximális pontot megszerezzük holnap. Valtteri Bottas (3.): Elégedett vagyok. Az egész hétvége jól alakult. Vannak új alkatrészek az autón, jobb a kocsi és nagyon fekszik is ez a pálya. Örülök, hogy kihoztuk a mai edzésből, amit lehetett. Eddig jó, de a holnapi nap számít igazán. Eddig nem alakultak túl jó a vasárnapok, de biztos vagyok benne, hogy holnap jó eséllyel vágunk neki a futamnak.