F1: A McLaren a leggyorsabb, a Red Bull is beindult

Szerző: Baka Gábor levél küldés
Dátum: 2014.02.20. 16.30

A Forma-1-es téli tesztelés félidejében végre-valahára érdemi távot tudott megtenni a címvédő Red Bull autója, a leggyorsabb viszont a mclarenes újonc, Kevin Magnussen volt csütörtökön Bahreinben.

A Red Bullért vagy általában minél nyitottabb, többesélyes versenyért szorítók fellélegezhetnek: a bahreini Forma-1-es tesztelés második napján végre a Red Bull is értékelhető távot tudott megtenni a címvédő Sebastian Vettel kezei között.

Fotó: Europress

A négyszeres világbajnok 59 kört tett meg, majdnem kétszer annyit, mint amennyi az eddig öt tesztnapon összesen sikerült (35) a Red Bullnak – igaz, leggyorsabb köre több mint öt másodperccel volt rosszabb a napi csúcsnál. Leghosszabb egybefüggő etapja 9 kör volt.
Az élen a McLaren újonca, Kevin Magnussen zárt, a dán ifjonc 1:34,910-es ideje másfél másodperccel volt jobb a másodikként rangsorolt Force Indiá-s Nico Hülkenbergénél.
Magnussen köre már jelentősen túlszárnyalta a tavalyi Bahreini Nagydíjon teljesített legjobb versenykört, de a 2013-as pole-tól még 2,6 másodpercre volt.
A McLarennek nem volt teljesen sima napja, Madnussen az ebédszünetig csak 8 kört hozott össze, de délután már komolyabb probléma nélkül vezetett.

A harmadik idővel, a nap második legaktívabbjaként végzett Fernando Alonso, az F14 T hajszál híján száz kört futott Szahírban.
Mögötte a gyári Mercedesszel Nico Rosberg következett, majd a tegnapi küszködés után a mára szépen muzsikáló Williamsszel Valtteri Bottas, aki 116 körével a legtevékenyebb volt. Egyes szakértők már kezdik a tavaly katasztrofálisan teljesítő grove-i csapatot sötét lóként emlegetni.
Nehezen indult a nap a Caterhamnél, de telemetriai problémák kijavítása után Kobajasi Kamui végül 66 kört hozott ki a zöld járgányból.
Ahogy a nagycsapatnál, úgy a Toro Rossónál javult a helyzet, Jean-Eric Vergne Vettelt majdnem hajszálra lemásolva 58 kört futott.

A Lotus E22-ese továbbra is nagyon friss és “törékeny” még, Romain Grosjean a szerdai 8 kör után ma 18-at ment. Az enstone-i csapat a tesztnap végén megtartotta a hivatalos leleplezést is, amihez egy meglepetés is kapcsolódott: a bokszutcában álló autó mellé Grosjeannal és Pastor Maldonadóval együtt teljes harci díszben, versenyoverallba öltözve állt oda a Caterhamtől ejtett Charles Pic, azaz ő lesz az alakulat tartalékosa idén.
A Marussia sem jutott többre a Lotusnál, az üzemanyag-rendszer hibája miatt Jules Bianchi csütörtökön 17 kört tett meg, igaz, ez így is sokkal-sokkal több, mint a szerdai 3.
A tesztelés pénteken és szombaton is folytatódik a szahíri pályán, majd egy kis pihenőt követően jövő héten újabb négy nap után zárul majd az idei téli felkészülés.